RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pozew przeciwko Ronaldo ws. gwałtu. Sąd w Las Vegas zdecydował

Cristiano Ronaldo (fot. Ash Donelon/Manchester United via Getty Images)
Cristiano Ronaldo (fot. Ash Donelon/Manchester United via Getty Images)

Sąd w Las Vegas definitywnie odrzucił pozew złożony przeciwko portugalskiemu piłkarzowi Cristiano Ronaldo o gwałt. Oskarżenie złożyła była modelka Kathryn Mayorga. Sprawa ciągnie się od 2009 roku.

Kathryn Mayorga wycofała pozew o gwałt przeciwko Cristiano Ronaldo

Kathryn Mayorga, kobieta, która oskarżała Cristiano Ronaldo o gwałt, dobrowolnie wycofała pozew przeciwko piłkarzowi – poinformował „Bloomberg”.

zobacz więcej

O gwałt oskarżyła Ronaldo dzisiaj już 38-letnia była modelka Kathryn Mayorga. Do zdarzenia miało dojść 13 czerwca 2009 roku w klubie nocnym w Las Vegas. Kobieta wezwała wtedy policję, ale odmówiła wskazania domniemanego sprawcy.

W 2010 roku piłkarz zawarł z Mayorgą umowę cywilno-prawną i według mediów wpłacił na konto Amerykanki 375 tys. dolarów. Portugalczyk nigdy nie krył, że uprawiał z nią seks, ale za jej zgodą.

W sierpniu 2018 roku Mayorga ponownie zgłosiła się na policję w Las Vegas, domagając się wszczęcia od nowa śledztwa. Wtedy po raz pierwszy oficjalnie oskarżyła Ronaldo. Kilka miesięcy później prokurator hrabstwa Clark w stanie Nevada poinformował, że jednak nie skieruje sprawy do sądu z powodu braku dowodów popełnienia przestępstwa.

Zobacz także: Cristiano Ronaldo nie zostanie oskarżony o gwałt


Decyzję prokuratury zaskarżyli adwokaci Amerykanki, ale sędzia ostatecznie utrzymał ją w mocy. Przedstawicielom skarżącej zarzucił m.in. zachowanie w złej wierze, wykorzystywanie skradzionych poufnych dokumentów oraz brak przekonujących dowodów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej