RAPORT

Pogarda

Kameruńczycy dziękują Polakom za pomoc

Najnowsze

Popularne

Dzieci w Figuil na północy Kamerunu rozpoczęły już wakacje – poinformował portal tvp.info polski kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który od kilkudziesięciu lat pracuje w tym kraju. Jak przekazał o. Alojzy Chrószcz, szkoła we wiosce Kazanga otrzymała do dyspozycji nową studnię.

Polski misjonarz pośród mieszkańców kameruńskiej wioski [GALERIA]

O. Alojzy Chrószcz, polski misjonarz pracujący w Kamerunie odwiedził we wtorek mieszkańców wioski położonej 10 km od miasta Figuil w Kamerunie. Po...

zobacz więcej

Lokalni mieszkańcy podziękowali Fundacji Studnia Nadziei za pomoc w zbudowaniu studni dla szkoły w wiosce Kazanga. Fundacja ta z siedzibą w Warszawie prowadzi projekty pomocowe dla różnych krajów w Afryce, m.in. dla Czadu, Kenii, Rwandy, Zambii.

Jak poinformował nas oblat, osoby operowane na zaćmę podarowały w podziękowaniu 3 kury. Operacje sfinansowała Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która pieniądze na ten cel otrzymała od darczyńców.

Już w wcześniej, w 2018 roku o. Alojzy Chrószcz we współpracy z Fundacją „Redemptoris Missio” organizował projekt „Oczy Afryki”, w ramach którego poznańscy okuliści operowali najuboższych pacjentów z Kamerunu i uchodźców z Republiki Środkowej Afryki.

Zobacz także: Ponad 200 kameruńskich uczniów przyjęło Pierwszą Komunię Świętą


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej