RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dramatyczny wypadek autokaru z reprezentantami Bułgarii. Jeden piłkarz ciężko ranny

Do wypadku doszło w stolicy Gruzji w Tbilisi (fot. TT/Metodi_Shumanov)
Do wypadku doszło w stolicy Gruzji w Tbilisi (fot. TT/Metodi_Shumanov)

Autobus z piłkarzami bułgarskiej reprezentacji uległy wypadkowi w Tbilisi, w wyniku którego ciężko ranny został pomocnik Todor Nedelew. Zawodnik przeszedł już operację głowy. Rokowania są dobre – poinformował w sobotę gruziński kanał telewizyjny Mtavari Arkhi.

Polska kontra Holandia. Transmisja w TVP

Reprezentacja Polski po dwóch kolejkach w grupie 4 dywizji A Ligi Narodów ma na koncie wygraną i porażkę. W trzeciej kolejce biało-czerwoni zmierzą...

zobacz więcej

Według telewizji do wypadku drogowego doszło, gdy kadra Bułgarii, która przybyła do Tbilisi na niedzielny mecz z reprezentacją Gruzji w Lidze Narodów, jechała z lotniska do hotelu dwoma autobusami. Kierowca jednego z nich stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drugim autobusem. 29-letni Nedelew siedział na tylnym siedzeniu przedniego autokaru.

Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

Nedelew musiał być hospitalizowany. Rzecznik prasowy zespołu w wywiadzie dla bułgarskiego kanału telewizyjnego BTV poinformował, że zawodnik doznał poważnego urazu głowy i przeszedł 2-godzinną operację. Była ona konieczna, gdyż kawałki szkła wbiły się w głowę piłkarza.

– Zgodnie z optymistyczną prognozą będzie mógł dojść do siebie za trzy miesiące – powiedział rzecznik prasowy. Według niego pozostali zawodnicy doznali poważnego szoku psychicznego, ale nadal przygotowują się do meczu z Gruzją.Mecz pomiędzy reprezentacjami Gruzji i Bułgarii w grupie C4 Ligi Narodów zaplanowano 12 czerwca na stadionie Dinamo Arena w Tbilisi. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej