RAPORT

Pogarda

Leszczyna próbowała obrazić premiera. Teraz prostuje

Izabela Leszczyna zmyśliła komentarz psychiatry (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Izabela Leszczyna zmyśliła komentarz psychiatry (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Po niedawnym sejmowym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego Izabela Leszczyna nazwała szefa rządu „psychopatą”. Na poparcie swojej „teorii” powołała się na autorytet psychiatry prof. Andrzeja Kokoszki. Dzisiaj przyciśnięta do muru posłanka Platformy Obywatelskiej przyznała, że opinia eksperta nie odnosiła się do szefa rządu. O komentarz portal tvp.info zwrócił się do prof. Kokoszki.

Leszczyna miażdży pomysł wakacji kredytowych. W 2015 roku go zachwalała

Główna ekonomistka PO Izabela Leszczyna w 2015 roku prezentowała ustawę o wsparciu dla kredytobiorców. Zachwalała wówczas pomysł powołania...

zobacz więcej

„Po dzisiejszym wystąpieniu Morawieckiego w Sejmie wiem na pewno, że słowa psychiatry profesora dr. hab. Andrzeja Kokoszki, że Morawiecki to psychopata, choć przerażające, są prawdziwe” – napisała w czwartek na Twitterze Izabela Leszczyna. W kolejnym wpisie zamieściła „charakterystykę” psychopatów.

Skandaliczny wpis posłanki PO


Była to odpowiedź posłanki partii Donalda Tuska na wystąpienie szefa rządu w Sejmie, podczas którego Mateusz Morawiecki komentował zachowanie opozycji ws. blokowania polskiego KPO. Czytaj więcej: Kolejny wygłup Leszczyny. Pisze o „psychopacie”

Wątpliwości uzasadnione. Leszczyna tłumaczy


Komentarz Leszczyny skomentowali internauci, z których wielu nie dowierzało, że ceniony badacz i doświadczony psychiatra rzeczywiście mógł publicznie postawić jakąkolwiek diagnozę. Jak się okazało, wątpliwości co do wiarygodności Leszczyny były uzasadnione.

Z piątkowego wpisu posłanki PO wynika, że historię o diagnozie nt. szefa rządu zmyśliła.

„Profesor nie używał nazwiska, mówił o typie osobowości, która jak ulał pasuje do Premiera” – stwierdziła Leszczyna... odsyłając internautów do wywiadu z psychiatrą.

Prof. Kokoszka: To nieetyczne


Portal tvp.info skontaktował się z profesorem Andrzejem Kokoszką. Ekspert zaznaczył, że nigdy nie wypowiadał w mediach opinii na temat stanu psychicznego jakiejkolwiek osoby.

„Takie zachowanie jest niezgodne z zasadami etycznymi Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego” – podkreślił w przesłanej nam odpowiedzi ekspert.

Do sprawy odniósł się też poseł PiS Radosław Fogiel. „Tutaj ktoś z pytaniem do Pani, byłoby niezręcznie, gdyby okazała się Pani patologicznym kłamcą” – napisał nawiązując do oświadczenia prof. Kokoszki. Zobacz także: Chciała oddać Donbas Putinowi. Leszczyna tłumaczy, co miała na myśli

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej