RAPORT

Pogarda

Polaków do płacenia ponaglał, sam podatków nie płacił. Zobacz, co mówił Kraśko [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Portal tvp.info ujawnił, że znany prezenter Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków. Sprawa dotyczy okresu między 2012 a 2015 r. W tamtym czasie dzisiejszy pracownik TVN był twarzą „Wiadomości” TVP z czasów Platformy Obywatelskiej. Co mówił wówczas o obowiązku rozliczania się z fiskusem? 30 kwietnia 2013 roku prowadził główne wydanie programu informacyjnego, tak zaczynając jeden z materiałów: „Ostatnie 4 godziny i 20 minut na złożenie zeznania podatkowego. Jeszcze parę lat temu ostatni dzień kwietnia oznaczał gigantyczne kolejki na pocztach. Składanie zeznania w ostatniej chwili to był nasz ulubiony narodowy sport”.

Także w 2013 roku, w grudniu, podczas wywiadu z Januszem Korwin-Mikkem, Kraśko kłócił się z politykiem deklarując: „Ja zarabiam więcej i płacę wyższe podatki. I okej”.

Archiwalne nagrania w materiale wideo na górze artykułu

Czytaj więcej: Jak w praktyce wyglądało „płacenie podatków” w wykonaniu Piotra Kraśki

To niejedyne kłopoty prezentera TVN. Niedawno Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Media ujawniły, że przez lata dziennikarz siadał za kierownicą, choć miał odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej