RAPORT

Prorosyjska era Tuska

[TYLKO U NAS] Współpracownicy Tuska wśród akcjonariuszy biznesu Palikota i Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki, Donald Tusk, Janusz Palikot (fot. arch.PAP/Leszek Szymański, PAP/Piotr Nowak, arch,PAP/Wojciech Pacewicz)
Kuba Wojewódzki, Donald Tusk, Janusz Palikot (fot. arch.PAP/Leszek Szymański, PAP/Piotr Nowak, arch,PAP/Wojciech Pacewicz)

Najnowsze

Popularne

„Fiasko oferty giełdowej firmy Palikota i Wojewódzkiego” – donosiły niedawno media informując, że kontrowersyjnym postaciom udało się sprzedać tylko 68 proc. akcji ich nowego biznesu. Teraz portal tvp.info ustalił, że wśród akcjonariuszy znalazły się takie osoby jak Paweł Graś, nazywany „prawą ręką” Donalda Tuska, oraz była szefowa biura Tuska przy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli Emilia Surowska.

Morawiecki o donosach do Brukseli: To polska opozycja czy opozycja wobec Polski? [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki zabrał w czwartek głos w Sejmie. Przed debatą ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej zaznaczył, że nie rozumie, dlaczego...

zobacz więcej

W 2020 r. media obiegła informacja, że były poseł i biznesmen Janusz Palikot oraz gwiazda TVN Kuba Wojewódzki wchodzą na rynek napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych z dodatkiem CBD. Rok później pojawiły się informacje, że duet chce wejść na giełdę.

Zobacz także:   Paweł Graś broni „wolnych mediów”. Gdy był przy władzy, kneblował prywatne gazety

Ostatnio portale rozpisywały się z kolei, że w ramach oferty publicznej Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego znalazła nabywców na 139,3 tys. z 203,4 tys. akcji. „W spółkę zainwestowali wyłącznie mali akcjonariusze” – podkreślał „Wprost”. „To fiasko oferty giełdowej” – dodawały wirtualnemedia.pl, a linki do ich artykułów krążyły z opisem: „Porażka giełdowa Palikota i Wojewódzkiego. Sprzedali niewiele akcji”.

Portal tvp.info sprawdził z kolei treść memorandum informacyjnego firmy.

Jaki: Nie będziemy zgwałconym wagonikiem w niemieckiej lokomotywie

– Komisarz pruski po anektowaniu terenów Polski powiedział, że jest w Polsce po to, „by z niewolników i Polaków uczynić Niemców i ludzi”. Ta...

zobacz więcej

Z dokumentu wynika, że 67 akcji o wartości ponad 3,5 tys. zł ma Paweł Graś – wieloletni poseł, rzecznik i sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Był on szefem kancelarii premiera, gdy urząd szefa rządu pełnił Donald Tusk. Po tym, jak lider PO porzucił urząd i wyjechał do Brukseli, Graś udał się do Belgii ze swoim przełożonym.

Identyczną liczbę akcji (67) ma Emilia Surowska, była szefowa biura Donalda Tuska przy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli, która współpracowała z nim już wcześniej - w Polsce.

Zobacz także:   Komorowski u Palikota o tym, jak się bratał z prezydentem Rosji po katastrofie smoleńskiej [WIDEO]

Przypomnijmy, że Janusz Palikot od 2005 r. był politykiem Platformy Obywatelskiej. Pełnił nawet funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO. Z ugrupowania Donalda Tuska odszedł w 2010 r. po tym, jak założył Ruch Palikota.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej