RAPORT

Pogarda

Wielu będzie zadowolonych. Jest długoterminowa prognoza na wakacje

Wakacje będą bardzo ciepłe (fot. arch.PAP/Jerzy Ochoński)
Wakacje będą bardzo ciepłe (fot. arch.PAP/Jerzy Ochoński)

Najnowsze

Popularne

IMGW opublikował długoterminową prognozę pogody na lipiec, sierpień, wrzesień i październik 2022 r. Według synoptyków zbliżające się wakacje będą bardziej upalne niż w ostatnich latach. We wrześniu w północno-wschodniej Polsce spodziewane są obfite opady, lecz już w październiku ma być sucho.

Prognoza - lipiec 2022


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na lipiec 2022 r. – październik 2022 r.

Zgodnie z wyliczeniami Instytutu w lipcu w całym kraju czeka nas fala upałów; należy spodziewać się większych odstępstw od normy wieloletniej z lat 1991-2020, jeśli chodzi o temperaturę. IMGW wskazuje, że opady deszczu będą mieścić się w normie wieloletniej.

Prognoza - sierpień 2022


Gorąco ma być również w sierpniu. Według prognozy długoterminowej w tym miesiącu wysokie temperatury, wyższe od normy wieloletniej, wystąpią w południowej części Polski w województwach: wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim, śląskim i dolnośląskim.

Na północy możliwa temperatura w normie. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Równie upalna ma być też końcówka wakacji. We wrześniu – zgodnie z przedstawionym przez IMGW modelem – w całym kraju temperatura będzie wyższa niż w ostatnich latach.

Jeśli chodzi o deszcz, tylko w północno wschodniej części kraju będzie go więcej. Na pozostałym obszarze możliwa suma w zakresie normy.


Prognoza - październik 2022


Temperatura w październiku będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Zupełnie inaczej ma być, jeśli chodzi o deszcz, którego w tym miesiącu ma zabraknąć.

Zgodnie z prognozą suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować poniżej normy wieloletniej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej