RAPORT

Wojna na Ukrainie

Matt Damon i Ben Affleck będą produkować filmy i seriale

Matt Damon i Ben Affleck będą produkować seriale i filmy (fot. Charles Sykes/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images)
Matt Damon i Ben Affleck będą produkować seriale i filmy (fot. Charles Sykes/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images)

Podążając tropem innych słynnych kolegów i koleżanek z show-biznesu, również Matt Damon i Ben Affleck zdecydowali się na założenie firmy produkcyjnej, za pośrednictwem której produkować będą filmy i seriale. Pierwszym z nich będzie najprawdopodobniej sportowy dramat, do którego zdjęcia rozpoczęły się w poniedziałek 6 czerwca.

Gwiazda „X–Menów” dołącza do dwóch Batmanów. Obsada filmu o kultowym barze

„The Tender Bar” to nowy film, na którego planie spotkają się dwaj popularni aktorzy, którzy w przeszłości wcielali się w role Batmana. Ben Affleck...

zobacz więcej

Dwójka słynnych aktorów kończy poszukiwania inwestorów, a dużą rolę w nowej firmie pełnić ma prezes Studio 8: Jeff Robinov. Za czasów pracy dla studia Warner Bros. Robinov współpracował już zarówno z Affleckiem , jak i z Damonem.

W ostatni poniedziałek rozpoczęły się zdjęcia do niezatytułowanego jeszcze filmu poświęconego historii marki Nike. Reżyseruje go Ben Affleck, a w głównej roli występuje Matt Damon. Projekt realizowany jest dla Amazon Studios, a udział w nim biorą też studia Skydance Sports i Mandalay Pictures. Według źródeł, na które powołuje się portal „Deadline”, w produkcję tego filmu zaangażowana będzie też nowa firma Afflecka i Damona.

Scenariusz filmu o Nike powstał na podstawie scenariusza uwzględnionego na zeszłorocznej niesławnej Czarnej Liście. Mowa o scenariuszu zatytułowanym „Air Jordan” autorstwa Aleksa Convery'ego. Ben Affleck i Matt Damon – laureaci Oscara za scenariusz filmu „Buntownik z wyboru” – zajęli się jego dostosowaniem do własnych potrzeb.

Affleck, oprócz reżyserii, w powstającym filmie wcieli się w postać współzałożyciela marki Nike, Phila Knighta. Deleguje on niejakiego Sonny'ego Vaccaro (Damon), by podpisał kontrakt z samym Michaelem Jordanem. Film opowie prawdziwą historię jednego z najsłynniejszych kontraktów w historii zawodowego sportu.

Głównym udziałowcem nowej firmy Afflecka i Damona ma być spółka RedBird Capital należąca do Gerry'ego Cardinale'a. Działa ona w sektorach sportowym, medialnym i rozrywkowym, w które zainwestowała ponad 6 miliardów dolarów. Ostatnio zainwestowała m.in. w piłkarski klub AC Milan, który niedawno zdobył mistrzostwo Włoch.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej