RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gronkiewicz-Waltz honorową obywatelką? Śpiewak: Jej mąż i córka przejmowali kamienice

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jan Śpiewak (fot. arch.PAP/Piotr Nowak, Paweł Supernak)
Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jan Śpiewak (fot. arch.PAP/Piotr Nowak, Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent stolicy, jest tegoroczną kandydatką radnych Platformy Obywatelskiej na Honorową Obywatelkę Warszawy. „Jest to jawna prowokacja” – ocenił miejski aktywista Jan Śpiewak i przypomniał związki Gronkiewicz-Waltz z warszawską reprywatyzacją. „Oddawała niemal codziennie jedną kamienicę w prywatne ręce” – zaznaczył.

„Chamstwo”. Oburzenie w Sejmie po słowach posłanki o dzieciach posła

– Panie pośle, nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość – powiedziała posłanka Lewicy Katarzyna Kotula do polityka Zjednoczonej Prawicy...

zobacz więcej

Kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz zgłosili radni Koalicji Obywatelskiej. W uzasadnieniu uchwały przypominają, że pełniła ona urząd prezydenta stolicy przez trzy kadencje w latach 2006-10, 2010-14 oraz 2014-18.

Oceniają, że polityk Platformy Obywatelskiej przyczyniła się do rozwoju miasta i była dobrze oceniana przez mieszkańców.

Zobacz także:   Ma na koncie kilka milionów. Gronkiewicz-Waltz przeciwko 14. emeryturze

„Ponad dekadę stołecznych rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pozytywnie oceniło 58 proc. warszawiaków, a 59 proc. było zdania, że sprawnie zarządzała miastem i była jego dobrym gospodarzem” - napisano.

Sprawa budzi jednak ogromne kontrowersje, bo to za rządów Gronkiewicz-Waltz w Warszawie szalała reprywatyzacja.

„Kamienica na Noakowskiego została nielegalnie przejęta m.in. przez córkę i męża Gronkiewicz-Waltz. Kamienica została ukradziona przez szmalcowników. Mąż byłej prezydent kłamał publicznie, że budynek należał od przed wojny do rodziny” – zaznaczył w sieci Jan Śpiewak.

Jak dodał aktywista, Gronkiewicz-Waltz wiedziała o tym, że budynek był ukradziony już co najmniej od 2010 r.

„Mimo, że miała z urzędu obowiązek wszcząć ponownie postępowanie administracyjne, nie zrobiła tego. Zamiast tego wysłała obecnego wiceprezesa partii Szymona Hołowni, żeby rozbić konferencję lokatorów” – podkreślił.

Małpia ospa rozprzestrzenia się drogą płciową. W Niemczech chorują tylko mężczyźni

Oficjalna liczba potwierdzonych zachorowań na małpią ospę w Niemczech wynosi już 113. Pierwszy przypadek odnotowano trzy tygodnie temu. – Wszystkie...

zobacz więcej

Jan Śpiewak ocenił, że przejęcie władzy przez polityk Platformy Obywatelskiej oznaczało eksplozję reprywatyzacji, gdyż oddawała ona niemal codziennie jedną kamienicę w prywatne ręce.

„Jak pokażą audyty, zdecydowana większość odbyła się z rażącym naruszeniem prawa. Gronkiewicz-Waltz narzuca odgórne kwoty zwrotów, żeby mogło dojść do jak największego uwłaszczenia” – napisał.

Zobacz także:   Obywatelstwo Gronkiewicz-Waltz

Przypomniał, że lokatorzy już w 2010 r. przekazali Gronkiewicz-Waltz raport o kilkudziesięciu ukradzionych kamienicach – głównie w ścisłym centrum na Nowym Świecie, Chmielnej, czy na Brackiej.

„Prezydent miasta nigdy na raport nie odpowiada” – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej