RAPORT

Pogarda

Rosyjski oficer pod wrażeniem Ukraińców: Nie czują bólu!

Wojna na Ukrainie trwa ponad trzy miesiące (fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO ATTENTION, PAP)
Wojna na Ukrainie trwa ponad trzy miesiące (fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO ATTENTION, PAP)

Najnowsze

Popularne

W sieci pojawił się fragment wypowiedzi rosyjskiego żołnierza ws. ukraińskich jeńców. Słowa okupanta wskazują na to, że wobec pojmanych stosowana jest przemoc. Rosjanin ocenia, że obrońcy Ukrainy są „bezczelni”, bo zdają się nie czuć bólu.

Założyli „piwnicę śmierci”. Zidentyfikowano 9 rosyjskich bandytów

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa poinformowała na Twitterze, że zidentyfikowano już dziewięciu prawdopodobnych katów, którzy założyli...

zobacz więcej

Na nagraniu opublikowanym przez portal NEXTA słychać, jak rosyjski oficer opowiada o pojmanych „więźniach” z Sił Zbrojnych Ukrainy.

Kiedy się z nim (ukraińskim jeńcem - red.) komunikujesz, wydaje się, że nie jest on naszym jeńcem, ale my jego – dziwi się członek zbrodniczej armii Władimira Putina.

Czasami to zachowanie jest bezczelne. Nie czuje bólu ani niczego – dodaje okupant.

Zobacz także ->  Jest porozumienie z Ukrainą. Zasadniczo wzrośnie przepustowość na granicy

Przypomnijmy, że Rosjanie na Ukrainie mordują cywilów, gwałcą kobiety i dzieci, niszczą bloki mieszkalne, szkoły oraz szpitale.

Władze w Kijowie, Unia Europejska oraz Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wspólnie badają rosyjskie zbrodnie wojenne. Zbierają dowody, by pociągnąć Władimira Putina i innych rosyjskich decydentów do odpowiedzialności.

Komisja Europejska uruchomiła w środę projekt, mający na celu wsparcie zdolności dochodzeniowych Międzynarodowego Trybunału Karnego kwotą 7,25 mln euro. Inicjatywa ta ma pomóc Trybunałowi prowadzić śledztwa w sprawie zbrodni wojennych popełnionych przez Rosję na Ukrainie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej