RAPORT

Pogarda

Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce

Piotr Kraśko (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)
Piotr Kraśko (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Znany dziennikarz TVN został oskarżony o prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Piotr Kraśko usłyszał zarzuty

Prezenter TVN Piotr Kraśko w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał zarzuty za prowadzenie samochodu bez uprawnień – potwierdził portal...

zobacz więcej

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce został skierowany 8 czerwca przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce.

– Mężczyzna został oskarżony o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Piotr Kraśko stanie przed sądem


Chodzi o zdarzenie z 19 sierpnia 2016 r. W miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 r.

W tej sprawie znany dziennikarz został przesłuchany w połowie maja. – Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych – zaznaczyła prokurator.

Za zarzucany w akcie oskarżenia czyn grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat więzienia. To niejedyny raz, kiedy Piotr Kraśko nie zastosował się do przepisów zabraniających mu prowadzić samochód.

W grudniu 2021 r. w mediach pojawiła się informacja, że Kraśko został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, choć nie miał do tego uprawnień. Został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tys. zł i otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał. Media informowały wtedy, że dziennikarz miał już dwa razy odbierane prawo jazdy, w 2009 i 2014 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej