RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jest porozumienie z Ukrainą. Zasadniczo wzrośnie przepustowość na granicy

Wzrośnie przepustowość przejścia Korczowa-Krakowiec (fot. TT.com/MichalDworczyk)
Wzrośnie przepustowość przejścia Korczowa-Krakowiec (fot. TT.com/MichalDworczyk)

Najnowsze

Popularne

– Zakończyliśmy rozmowy z ukraińskimi partnerami na polsko-ukraińskim przejściu Korczowa-Krakowiec – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Zaznaczył, że w ciągu siedmiu dni zasadniczo wzrośnie w związku z tym przepustowość przejścia dla pojazdów TIR.

PSL o koalicji z Hołownią: Powinna być zawarta już w styczniu

Coraz więcej mówi się o współpracy PSL, Polski 2050 i Porozumienia. Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił, że zamiast oglądać się...

zobacz więcej

Michał Dworczyk podziękował resortom spraw wewnętrznych i administracji, infrastruktury, finansów, rolnictwa, a także Straży Granicznej, wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart i ukraińskiemu ministrowi infrastruktury Ołeksandrowi Kubrakowi.

1 czerwca w Kijowie odbyły się polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Ukrainy Denysa Szmyhala. W czasie tego spotkania podpisano osiem memorandów, w tym dotyczące zasadniczego wzmocnienia i usprawnienia przejść granicznych z Ukrainą.

Zobacz także:   Praworządność, walka z inflacją i bezpieczeństwo. Całe wystąpienie Kaczyńskiego w Sochaczewie

Dworczyk w Polskim Radiu 24 zapowiadał, że dojdzie do spotkania zespołów roboczych na jednym z przejść granicznych z partnerami ukraińskimi i „będziemy na miejscu starali się doszlifować decyzje i nową organizację związaną z przepustowością tego przejścia”.

Zaznaczył, że jest to „program pilotażowy, który ma skokowo zwiększyć możliwości przekazywania, przepuszczania de facto - oczywiście z kontrolą - samochodów ciężarowych z Ukrainy do Polski, z Polski na Ukrainę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej