RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Chamstwo”. Oburzenie w Sejmie po słowach posłanki o dzieciach posła

Posłowie oceniają wypowiedź polityk Lewicy jako „niesamowite chamstwo” (fot. arch. PAP/Mateusz Marek/Paweł Supernak)
Posłowie oceniają wypowiedź polityk Lewicy jako „niesamowite chamstwo” (fot. arch. PAP/Mateusz Marek/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

– Panie pośle, nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość – powiedziała posłanka Lewicy Katarzyna Kotula do polityka Zjednoczonej Prawicy Tadeusza Cymańskiego, ojca piątki dzieci. Mocne słowa wywołały ogromne kontrowersje. W sieci pojawiła się lawina komentarzy, a jeden z wiceministrów zapowiedział złożenie w tej sprawie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej.

Nowy sondaż. Jaka różnica między PiS a PO?

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca ma 12 pkt proc....

zobacz więcej

W środę w Sejmie miała miejsce debata ws. rządowego projektu ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

W imieniu Lewicy głos zabierała m.in. Katarzyna Kotula, która jest nauczycielką. Odniosła się wówczas do zapisu, który oceniła jako najbardziej kontrowersyjny. Chodziło w nim o to, aby dyrektorzy szkół mogli sami decydować o zastosowaniu środka oddziaływania wychowawczego wobec uczniów.

Jej zdaniem taka sytuacja sprawiłaby, że dyrektorzy staliby się quasi-sędziami. Apelowała również o refleksję nad tym, czy dotychczasowe środki oddziaływania wychowawczego są wystarczające i skuteczne.

Zobacz także:   Katarzyna Kotula: Konstytucja nie definiuje jedynej możliwej formy związku

Na rozpowszechnianych w sieci nagraniach i relacji z 56. posiedzenia Sejmu nie słychać, co powiedział z sali Tadeusz Cymański, ale Kotula zwróciła się do niego nagle słowami: „Jak pan wychowa kilkuset uczniów tak jak ja, to naprawdę będziemy mogli porozmawiać na równym poziomie”.

Kotula dodała, że projekt ustawy jest dobry, bo ma wiele ważnych zapisów i Lewica chciałaby go poprzeć, ale przez ten jeden kontrowersyjny punkt wciąż rozważa też odrzucenie całości w głosowaniu.

PSL o koalicji z Hołownią: Powinna być zawarta już w styczniu

Coraz więcej mówi się o współpracy PSL, Polski 2050 i Porozumienia. Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił, że zamiast oglądać się...

zobacz więcej

Kotula zeszła z mównicy sejmowej i wróciła do ław poselskich. Gdy pół godziny później znów doszła do głosu, aby wycofać jedną z poprawek, zwróciła się do Cymańskiego słowami: „Panie pośle, chciałabym powiedzieć, że to nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość”.

Wówczas natychmiast z sali padły mocne komentarze, że wypowiedź Kotuli była „skandaliczna”. Oburzenia nie krył m.in. Artur Dziambor - poseł Konfederacji, który siedział w pierwszym rzędzie.

Zobacz także:   Praworządność, walka z inflacją i bezpieczeństwo. Całe wystąpienie Kaczyńskiego w Sochaczewie

Następnie polityk zamieścił fragment wypowiedzi Kotuli na Twitterze.

„Niesamowite chamstwo. Jutro złożymy w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki. To prawdziwa twarz lewicy…” – skomentował wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. „Jak można powiedzieć coś takiego?” – pytają publicyści. „Poseł kawiorowej lewicy Katarzyna Kotula chciała dzisiaj zaistnieć, atakując posła Tadeusza Cymańskiego, ojca wielodzietnej rodziny” – napisał Jan Mosiński (PiS). Zdaniem internautów nie był to dowód na dobre wychowanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej