RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowy sondaż. Jaka różnica między PiS a PO?

Wysoki wynik PiS, Konfederacja poza Sejmem (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Wysoki wynik PiS, Konfederacja poza Sejmem (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca ma 12 pkt proc. przewagi nad Platformą Obywatelską – wynika z nowego sondażu United Surveys dla „DGP”.

Prezes PiS o reparacjach: Trzeba rąbnąć pięścią w stół

Ten moment, w którym trzeba z pewnymi postulatami wystąpić chyba się zbliża, moment, że trzeba rąbnąć pięścią w stół – powiedział wicepremier, szef...

zobacz więcej

W wyborach wzięłoby udział 54,5 proc. respondentów. To więcej niż w badaniu z początku maja, kiedy chęć udziału w głosowaniu wyraziło 51,3 proc. Polaków.

Jak podaje gazeta, zdecydowanie najwięcej głosów uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość, na które chce głosować 37,1 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim sondażem to spadek o 0,7 pkt proc.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25,5 proc. respondentów. W porównaniu z badaniem z początku maja wynik KO wzrósł o 0,6 pkt proc.

Sondaż. Konfederacja poza Sejmem


Polityczne podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głosować chce 10,2 proc. badanych (wzrost o 1,2 pkt proc.). Z kolei Lewica, na którą chce zagłosować 8,3 proc. ankietowanych, zanotowała spadek o 1,9 pkt proc.

Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja, na którą wskazało 4,2 proc. Prawie co 10. ankietowany nie wie, na kogo by chciał zagłosować.

Badania wykonano na grupie 1000 osób, metodą CAWI, czyli ankietą elektroniczną, 6 i 7 czerwca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej