RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Brutalny gwałt w centrum Bytomia

1
Policja już ujęła sprawcę (fot. arch.)

W Bytomiu doszło do szokującej tragedii. Około godz. 16. w centrum miasta obywatel Rumunii wciągnął w krzaki trzydziestokilkuletnią kobietę i zgwałcił ją. Mijający ich przechodnie udawali, że nic nie słyszą i nie udzielili jej pomocy. O tej wstrząsającej historii informuje na swoich stronach gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło w czwartek w pobliżu placu Akademickiego w Bytomiu. To ścisłe centrum miasta. Kobieta niosła obiad mężowi, który został dłużej w pracy, kiedy z krzaków przy chodniku wyszedł mężczyzna. Zaatakował kobietę bez słowa, wciągnął ją w zarośla i zgwałcił.

Choć w pobliżu przechodzili ludzie, nikt nie ruszył na pomoc broniącej się kobiecie. Dopiero po całym zdarzeniu, gdy udało jej się wyjść z krzaków, ktoś wezwał policję.

Ofiara powiedziała, że sprawcą był obcokrajowiec o czarnych włosach, podała też, co miał na sobie – mówi osoba znająca kulisy sprawy.

Oficerowie kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch obywateli Rumunii, którzy pasowali do rysopisu sprawcy. Kobieta przez lustro weneckie bezbłędnie wskazała jednego z nich jako gwałciciela.

Mężczyzna stwierdził, że nie rozumie po polsku, musimy więc ściągać biegłego tłumacza języka rumuńskiego. Przesłuchanie odbędzie się więc dopiero w sobotę – mówi informator gazety.pl

Policja zabezpieczyła na ciele kobiety materiał biologiczny sprawcy. Wyniki DNA powinny być na początku nowego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej