RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wybuchowa kawiarka. Ikea wycofuje produkt

Kawiarkę można zwrócić nawet bez paragonu (fot. Ikea)
Kawiarkę można zwrócić nawet bez paragonu (fot. Ikea)

Najnowsze

Popularne

Ikea zwróciła się z prośbą do wszystkich klientów, którzy nabyli kawiarki na płytę kuchenną Metallisk, o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, oznaczone datami pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) z prośbą o zaprzestanie używania tego produktu. Wskazano, że istnieje ryzyko, iż mogą wybuchnąć.

„Odpal i zapomnij”. Terytorialsi szkolili się w obsłudze javelinów [GALERIA]

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT wzięli udział w interoperacyjnym szkoleniu z wojskami operacyjnymi i 82 Dywizją Powietrznodesantową (USA)....

zobacz więcej

Jak przekazało biuro prasowe Ikea, bezpieczeństwo stanowi dla marki najwyższy priorytet i dlatego zdecydowano o wycofaniu z rynku serii produktu Metallisk z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu kawiarki podczas użytkowania. Ryzyko to wzrosło po tym, jak zmieniono materiał oraz konstrukcję zaworu bezpieczeństwa.

Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów.

W celu otrzymania zwrotu pieniędzy, kawiarkę Metallisk z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) można zwrócić w dowolnym sklepie Ikea. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać na stronie ikea.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej