RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tarczyński opublikował ranking. „Najgłupsze wypowiedzi polityków”

Najnowsze

Popularne

Dominik Tarczyński pochwalił się w mediach społecznościowych przygotowanym przez siebie zestawieniem. Jak przekonuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, w rankingu uwzględnił „najgłupsze wypowiedzi polityków”. – To najbardziej zakłamana i najbardziej szaleńcza opozycja tutaj w Parlamencie Europejskim i w Polsce. Ale cóż, kłamstwo ma krótkie nogi – ocenia w opublikowanym nagraniu.

„Bądźcie jak Polska”. Tarczyński pokazał w PE dane

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata nt. stanu praworządności w Polsce. Nie cieszyła się ona jednak wielkim zainteresowaniem...

zobacz więcej

Polityk wziął pod lupę cztery wypowiedzi.

Czwarte miejsce przyznał Katarinie Barley, niemieckiej europoseł z SPD.

– Nie powiedziała tego, co powiedziała. Zaprzeczyła we wtorek, że mówiła o zagłodzeniu Polski i Węgier, a właściwie tłumaczyła to w ten sposób, że mówiła o Węgrzech. Więc nieważne – Węgrów można – mówił Tarczyński

Na trzeciej lokacie Tarczyński umieścił Donalda Tuska.

– Powiedział, że był najbardziej antyrosyjskim przewodniczącym Rady Europejskiej, a z Angelą Merkel kłócił się o Nord Stream 2. Niestety miał pecha, ponieważ jego koledzy z EPP wczoraj potwierdzili wszystkie tezy: powiedzieli, że nie można upokarzać Rosji – skomentował europoseł PiS.

Tarczyński ostro o Trzaskowskim: Łże gorzej niż Tusk

Rafał Trzaskowski powiedział, że liczy na kolejne warunki stawiane Polsce przez Komisję Europejską ws. pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. –...

zobacz więcej

O tym, jak były premier opowiadał o swoim konflikcie z ówczesną kanclerz pisaliśmy TUTAJ.

Drugie miejsce Tarczyński przyznał Rafałowi Trzaskowskiemu, który, jak mówi autor zestawienia, przekonywał, że unijne środki dla Polski powinny być zamrożone, a potem wyrażał zdanie przeciwne.

– Znowu miał pecha, bo jego koledzy w PE z jego grupy politycznej potwierdzili tezę: „środki trzeba mrozić, do momentu aż PO wygra w Polsce wybory” – skomentował Tarczyński.

– No i numer 1, absolutny geniusz: Kanclerz Scholz, który powiedział, że „Niemcy są tym państwem, które najbardziej wspiera Ukrainę i przekazuje najwięcej broni”. Tak powiedział, oczywiście miał na myśli zapewne 5 tys. hełmów. Wczoraj usłyszeliśmy znowu, że przekazywanie wielkiej ilości broni na Ukrainę tylko podtrzymuje i podgrzewa konflikt – zakończył parlamentarzysta.

Scholz zaklina rzeczywistość. „Niemcy jednym z najważniejszych sojuszników militarnych Ukrainy”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej