RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Hołownia wściekły na 500 Plus. „Przygotowywanie gruntu pod likwidację programu”

Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

– Jak patrzę na te liczby, to mnie po prostu szlag jasny trafia – powiedział o wydatkach na program 500 Plus lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Kilka dni wcześniej podobną opinię wyraziła Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej. „To nie są przypadkowe wypowiedzi, tylko przygotowywanie gruntu pod likwidację 500 Plus jeśli tylko zdobędą władzę” – ocenił na Twitterze Paweł Jabłoński z PiS.

PSL o koalicji z Hołownią: Powinna być zawarta już w styczniu

Coraz więcej mówi się o współpracy PSL, Polski 2050 i Porozumienia. Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił, że zamiast oglądać się...

zobacz więcej

Szymon Hołownia w rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że PiS miało siedem lat na spłacenie kredytów.

500 Plus miało sens, ale ile jeszcze do tego doładowano transferów socjalnych wewnątrz tego środowiska? Ile kasy przepier****li na różnego typu pomysły? Przepraszam za to – powiedział Hołownia. – Wypikamy to – zareagowała prowadząca rozmowę. – Proszę to wypikać. Jak patrzę na te liczby, to mnie po prostu szlag jasny trafia – dodawał.

Zobacz także:   Tusk na kolanach u papieża. „Dawniej klub PO spotykał się na rekolekcjach”

Wcześniej wiceszefowa Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna stwierdziła, że program 500 Plus nie poprawił jakości życia polskich dzieci.

„Tak jak zapowiadał niedawno Jacek Żakowski:  przypilnują, żeby biedota nie przeżarła całego PKB” – skomentował na Twitterze cytując lewicowego publicystę Paweł Jabłoński, polityk PiS i wiceszef ministerstwa spraw zagranicznych.

„Tymczasem jutro w Paryżu szczyt ministerialny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju” – zaznaczył Jabłoński.

„Świetna” seria polityków Platformy. PR-owcy PiS by tego nie wymyślili

Prawo i Sprawiedliwość ma słaby marketing. Szczególnie w mediach społecznościowych odbiegają od konkurencji (Lewicy czy Konfederacji). Ale z...

zobacz więcej

Jak napisał, będzie to globalna narada o tym jak walczyć z kryzysem, inflacją – i jak może w tym pomóc polityka rodzinna, społeczna.

Zobacz także:   „Rasistowskie” uderzenie w Polskę w PE. Patryk Jaki ostro [WIDEO]

„OECD od kilku lat chwali Polskę za 500 Plus i programy społeczne. Podobne są w najbardziej rozwiniętych państwach” – napisał.

Na koniec ocenił, że „Platforma prawie zawsze chce robić to, co mówi zagranica”.

„Ale nie w przypadku 500 Plus i programów społecznych. To jest dla naszych liberałów »rozdawnictwo«. A ludzie, którzy w największym stopniu ze wsparcia korzystają, to »biedota«, której trzeba pilnować, bo weźmie i zeżre” – podsumował, nawiązując ponownie do opinii sympatyzujących z opozycją dziennikarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej