RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk na kolanach u papieża. „Dawniej klub PO spotykał się na rekolekcjach”

Donald Tusk przed mszą kanonizacyjną w Watykanie (fot. PAP/Jacek Turczyk, Twitter.com/LukaszSchreiber)
Donald Tusk przed mszą kanonizacyjną w Watykanie (fot. PAP/Jacek Turczyk, Twitter.com/LukaszSchreiber)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk zadeklarował, że jeśli wygra wybory, zagwarantuje aborcję do 12. tygodnia ciąży i podejmie debatę o adopcji dzieci przez pary LGBT. „Dawniej Tusk określał siebie jako »wierzącego po przejściach«, którego życie duchowe zmieniła śmierć papieża Jana Pawła II” – przypomniał na Twitterze Łukasz Schreiber, minister w kancelarii premiera.

„Świetna” seria polityków Platformy. PR-owcy PiS by tego nie wymyślili

Prawo i Sprawiedliwość ma słaby marketing. Szczególnie w mediach społecznościowych odbiegają od konkurencji (Lewicy czy Konfederacji). Ale z...

zobacz więcej

„Dawniej (lata 2005-2007) klub PO spotykał się na rekolekcjach w Łagiewnikach, a Donald Tusk określał siebie jako »wierzącego po przejściach«, którego życie duchowe zmieniła śmierć papieża Jana Pawła II” – napisał Łukasz Schreiber, publikując zdjęcie szefa PO klęczącego podczas wizyty u Ojca Świętego.

„Dziś - aborcja do 12. tygodnia ciąży i związki partnerskie. Co pokażą sondaże jutro?” – dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także:   Czy w domu Donalda Tuska jest krzyż? Były premier twierdzi, że tak. Co na to internauci?

Przypomniał tym samym, jak politycy Platformy latami spotykali się na rekolekcjach. Część z nich organizował Ireneusz Raś (po ostrym skręcie PO w lewo w 2021 r. został wyrzucony z partii). Zaznaczał on, że dni skupienia cieszyły się w formacji Tuska dużym zainteresowaniem parlamentarzystów.

Pierwsze rekolekcje zorganizowano w 2006 r. w krakowskich Łagiewnikach, gdzie posłowie PO zostali przyjęci na audiencji przez kardynała Stanisława Dziwisza. To wtedy zaczęto nawet pisać o „kościele łagiewnickim”. Platforma spotykała się także u benedyktynów w Tyńcu czy w Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu.

Sam Tusk mówił z kolei, że „był świadkiem nadzwyczajnych cudów związanych z Ojcem Świętym”. – Nie akceptuję w żaden sposób tonacji drwiny albo ironii, kiedy mówimy o kanonizacji – zaznaczał.

Dziś sondaże się zmieniły, a coraz więcej Polaków odchodzi od Kościoła i domaga się prawa do aborcji. Tym tropem idą więc także politycy PO, którzy jak Donald Tusk w kampanii wyborczej 2007 r. pozowali jeszcze na tle domowych ołtarzyków i wiszących w tam krzyży.

To nie jest zwykły krzyż!

Donald Tusk stwierdził, że krzyż powinien zniknąć z Sejmu. Chodzi o krucyfiks, który parlamentarzystom przekazała matka zamordowanego przez...

zobacz więcej

Teraz (podczas wizyty na Dolnym Śląsku) szef PO zadeklarował, że jeśli wygra wybory, podejmie decyzję o legalizacji związków partnerskich.

Zobacz także:   Awantura o krzyże w szkołach. „PO rusza na wojnę ideologiczną”

Jeśli chodzi o kwestie adopcji dzieci przez osoby jednopłciowe, to - jak wskazał - debata w tej sprawie „dopiero przed nami”.

Lider PO zapowiedział ponadto złagodzenie przepisów dotyczących przerywania ciąży. – Mamy ten projekt dotyczący legalnej aborcji do 12. tygodnia, która ma być decyzją kobiety w porozumieniu z lekarzem, a nie decyzją księdza, prokuratora i działacza PiS-u. Na sto procent to zagwarantujemy – oświadczył szef Platformy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej