RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk o „dupiarzu” Trzaskowskiego. Docenia przeprosiny, ale zniesmaczony pytaniem dziennikarki

Donald Tusk nie kryje rozczarowania słowami Rafała Trzaskowskiego (fot. FORUM/Jacek Szydlowski)
Donald Tusk nie kryje rozczarowania słowami Rafała Trzaskowskiego (fot. FORUM/Jacek Szydlowski)

Najnowsze

Popularne

Po fali krytyki Rafał Trzaskowski przeprosił za użycie słowa „dupiarz”. Określił nim samego siebie w czasach młodości. Pytany o słownik prezydenta Warszawy Donald Tusk nie krył zażenowania. – Mi by to sformułowanie nie przeszło tak łatwo przez usta jak pani, ja bym się bał zacytować – ironizował jednak na konferencji prasowej odpowiadając dziennikarce. Szef PO przyznał, że to sformułowanie „nie powinno w żadnym wypadku paść z niczyich ust”.

Trzaskowski o swojej młodości. „Byłem dupiarzem”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego. Gdy podczas rozmowy poruszono temat kobiet, wiceszef PO został...

zobacz więcej

Chodzi o wypowiedź prezydenta Warszawy, jaka padła w połowie maja w podcaście Onetu „WojewódzkiKędzierski”. Trzaskowski pochwalił się wówczas, że w młodości był „dupiarzem”.

„Dupiarz”. Trzaskowski po czasie przeprasza


Te słowa wywołały oburzenie i falę krytyki pod adresem polityka. We wtorek wiceszef Platformy Obywatelskiej zdecydował się za nie przeprosić – o czym pisaliśmy tutaj.

Co na to lider PO?


Na konferencji prasowej we Wrocławiu o komentarz do sprawy poproszono Donalda Tuska. Słuchając pytania dziennikarki „Faktów” TVN nie krył emocji. – Jedynym i najwłaściwszym komentarzem są przeprosiny Rafała Trzaskowskiego. Publicznie przeprosił za te słowa i wydaje mi się, że to jedyna sensowna reakcja. Każdemu zdarza się powiedzieć coś nie do końca przemyślanego czy nie do końca mądrego, a nie każdego stać na to, by szybko i jednoznacznie przeprosić za niewłaściwe słowa i sformułowania – stwierdził szef PO.

Tusk „rozładowuje atmosferę”


Jednocześnie pozwolił sobie na „żart dla rozładowania atmosfery”: „Mi by to sformułowanie nie przeszło tak łatwo przez usta jak pani, ja bym się bał zacytować” – powiedział do dziennikarki.

– To było słabe; co innego (Trzaskowski) ma zrobić? Przeprosiny, mam nadzieję, usatysfakcjonują tych wszystkich, którzy poczuli się tym dotknięci. To sformułowanie nie powinno w żadnym wypadku paść, z niczyich ust. Dla kobiet tego typu słowa to coś niedopuszczalnego – podsumował zachowanie Trzaskowskiego Tusk.

Zobacz także: „To moje miasto”. Trzaskowski awanturował się w warszawskim klubie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej