RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ekspert zachwycony spotem Tuska. Wcześniej sam pracował dla Platformy

Donald Tusk na stacji PKN Orlen (fot. FB/DonaldTusk)
Donald Tusk na stacji PKN Orlen (fot. FB/DonaldTusk)

Najnowsze

Popularne

Serwis wirtualnemedia.pl napisał, że wideo Donalda Tuska na stacji PKN Orlem to „hit internetu”. Powołano się przy tym na opinię Mirosława Oczkosia, eksperta od marketingu politycznego. Ten sam mężczyzna był wcześniej członkiem sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, gdy zdaniem komentatorów Platforma Obywatelska prowadziła jedną z najgorszych kampanii w historii, zakończoną szybką wymianą kandydata partii w wyborach prezydenckich.

„Rasistowskie” uderzenie w Polskę w PE. Patryk Jaki ostro [WIDEO]

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki pytał w Parlamencie Europejskim, dlaczego Bruksela nie oburza się, iż Francja dostarczała broń Rosjanom,...

zobacz więcej

„Donald Tusk na stacji Orlenu hitem internetu” – brzmi tytuł artykułu bazujący na opinii Mirosława Oczkosia.

Sam ekspert przekonuje w tekście, że film szefa Platformy „zawiera wszystko to, co niezbędne, żeby przyciągnąć uwagę”.

Oczkoś już wcześniej był zapraszany do komentowania bieżących sporów politycznych i przedstawiany jako niezależny ekspert (m.in. w Onecie).

Zobacz także:   Doradzał kandydatce KO, teraz chwali jej wystąpienie. Internauci bezlitośni

„Media proszą ekspertów pracujących dla Platformy o ocenę spotów przygotowanych dla Platformy. I tym ekspertom zasadniczo podoba się to, co robią i oceniają to dobrze” – zauważył na Twitterze publicysta Artur Ceyrowski.

O co chodzi? O to, że Oczkoś współpracował z PO – był m.in. członek sztabu Małgorzaty Kidawy–Błońskiej i jej ekspertem od wizerunku. W rozmowie z press.pl przyznawał, że „zna się i lubi z mężem Kidawy-Błońskiej”, a ją samą poznał, gdy była rzecznikiem rządu PO.

Przypomnijmy, że kampania wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zakończyła się fatalnie. Sondaże pokazywały, że jej poparcie spadło do zaledwie kilku procent, a sama poseł  ogłaszała rezygnację stając samotnie w Sejmie. W konsekwencji politycy PO wymienili ją na Rafał Trzaskowski, który ostatecznie i tak przegrał z Andrzejem Dudą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej