RAPORT

Pogarda

Chce zablokować Polsce miliardy. To przyjaciel Putina i Hołowni

Guy Verhofstadt, Szymon Hołownia, Władimir Putin (fot. PAP/EPA/IVAN SEKRETAREV, FB/Guy Verhofstadt)
Guy Verhofstadt, Szymon Hołownia, Władimir Putin (fot. PAP/EPA/IVAN SEKRETAREV, FB/Guy Verhofstadt)

Najnowsze

Popularne

Guy Verhofstadt złożył wniosek o wotum nieufności dla Komisji Europejskiej za akceptację KPO dla Polski. „To polityczny przyjaciel Róży Thun i Szymona Hołowni” – podkreślają politycy PiS. Verhofstadt należy bowiem do tej samej unijnej frakcji, co Polska 2050. Co więcej, wielokrotnie spotykał się z Władimirem Putinem oraz pracował dla firm związanych z Kremlem.

Trzaskowski o swojej młodości. „Byłem dupiarzem”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego. Gdy podczas rozmowy poruszono temat kobiet, wiceszef PO został...

zobacz więcej

Belgijski europoseł Guy Verhofstadt sprzeciwia się decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zatwierdzenia polskiego KPO. Namawia innych europarlamentarzystów do podpisywania wniosku o udzielenie wotum nieufności Komisji Europejskiej.

Zobacz także:   Verhofstadt wzywa do wotum nieufności dla KE. Chodzi o polskie KPO

W Polsce głośno było o nim od 2017 r., gdy nazwał uczestników Marszu Niepodległości mianem faszystów, neonazistów i białych suprematystów. Politycy PiS domagali się wówczas ukarania polityka, ale ówczesny szef PE z frakcji Donalda Tuska oddalił skargę.

Wcześniej Guy Verhofstadt był m.in. premierem Belgii i pracował dla firm związanych z Kremlem.

Od 2010 r. zasiadał we władzach spółki Exmar. Portal lloydslist.com zaznaczał, że w tym czasie firma „zawarła z Gazpromem umowę na dostarczanie Rosjanom rocznie 500 tys. ton skroplonego gazu ziemnego poprzez firmę Pacific Rubiales Energy Corp.”
sto procent udziałów w spółce miał rosyjski koncern, a jej szefem był choćby Dmitrij Kotulskij, były pracownik rosyjskiego MSZ”.

Zobacz także:  Polscy internauci strollowali Verhofstadta. O tych zdjęciach chciał zapomnieć

W ostatnich miesiącach Verhofstadt ostro krytykuje nakładane na Rosję sankcje. Podczas jednego z wystąpień zaznaczał, że kolejne unijne pakiety są nieskuteczne, a rubel się umacnia, zamiast słabnąć. Mimo to przedstawia się jako wróg Władimira Putina.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej