RAPORT

Pogarda

„Zdumiewająca wypowiedź”. Unijny komisarz o słowach Tuska o ukraińskim zbożu

Janusz Wojciechowski i Donald Tusk (fot. PAP/Leszek Szymański, PAP/Darek Delmanowicz)
Janusz Wojciechowski i Donald Tusk (fot. PAP/Leszek Szymański, PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Szef PO Donald Tusk alarmował, że nadmierne wspieranie rolników z Ukrainy to cios w rolników w Polsce. Jego słowa natychmiast powieliła rosyjska agencja propagandowa. „Ukraińskiego zboża potrzebuje Europa, a jeszcze bardziej potrzebuje go świat, zwłaszcza Bliski Wschód i północna Afryka” – odpowiedział na Twitterze unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Zaznaczył, że nie zgadza się z zarzutami Tuska.

„Rasistowskie” uderzenie w Polskę w PE. Patryk Jaki ostro [WIDEO]

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki pytał w Parlamencie Europejskim, dlaczego Bruksela nie oburza się, iż Francja dostarczała broń Rosjanom,...

zobacz więcej

„Ukraińskie zboże może zagrozić polskim rolnikom” – pisze rosyjska propagandowa agencja informacyjna Ria Novosti, cytując wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

W poniedziałek szef PO mówił bowiem o konkurencji w rolnictwie. – Pierwszy sygnał, który otrzymałem, to także niepokój związany z niespodziewaną przecież konkurencją; na razie mówiliście o kukurydzy, ale generalnie także zboża, które płyną z Ukrainy – ostrzegał.

Zobacz także:   Tusk „podważa kluczowy aspekt pomocy” dla Ukrainy. To „zbieżne z celami rosyjskiej machiny wojennej”

Sprawa wywołała wiele komentarzy. Mocny wpis w tej sprawie zamieścił m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa.

Udostępnił przy tym wpis dziennikarza TVP Michała Rachonia, który napisał: „Pan przewodniczący tak niechcący i mimochodem podważa właśnie kluczowy aspekt pomocy gospodarczej, na której tak zależy walczącej Ukrainie. No i zupełnym przypadkiem po raz nie wiem który jest to akurat działanie zbieżne z celami rosyjskiej machiny wojennej”.

Tusk o zbożu z Ukrainy. Jego słowa wykorzystała rosyjska propaganda

„Ukraińskie zboże może zagrozić polskim rolnikom” – pisze rosyjska propagandowa agencja informacyjna Ria Novosti, cytując wypowiedź szefa Platformy...

zobacz więcej

Co na to Janusz Wojciechowski?

„Zdumiewająca wypowiedź. Ukraińskiego zboża potrzebuje Europa, a jeszcze bardziej potrzebuje go świat, zwłaszcza Bliski Wschód i północna Afryka, gdzie brak ukraińskiego zboża to groźba głodu, kryzysu i masowej migracji” – napisał na Twitterze komisarz UE.

„Jak europejski polityk może tego nie rozumieć?” – dopytywał.

Zobacz także:  Tusk - nasz człowiek w Warszawie

Internauci oceniają w odpowiedzi, że Tusk świetnie to rozumie, ale jego narracja nie po raz pierwszy wpisuje się w rosyjską propagandę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej