RAPORT

Wojna na Ukrainie

W La Scali zadzwonił telefon. Dyrygent wszystkich zaskoczył

Dyrygent przerwał koncert (fot. Shutterstock/conductor)
Dyrygent przerwał koncert (fot. Shutterstock/conductor)

Konsternację w mediolańskim teatrze La Scala wywołał dzwoniący telefon komórkowy jednego z widzów. Prowadzący orkiestrę maestro Riccardo Chailly przerwał koncert i powiedział: „Proszę odebrać, my zaczniemy od nowa”.

Naśladował Rottena. Aktor z serialu o Sex Pistols uszkodził sobie szczękę

Wyreżyserowany przez Danny'ego Boyle'a miniserial biograficzny „Pistol” o kultowym zespole punkowym Sex Pistols ma zadebiutować na platformie Hulu...

zobacz więcej

W programie koncertu w poniedziałkowy wieczór były słynne kompozycje Giuseppe Verdiego, między innymi chór z IV aktu opery „Makbet”, w którym szkoccy banici lamentują nad uciskaną ojczyzną. I właśnie wtedy na widowni zadzwonił telefon komórkowy. Dyrygent, który jest dyrektorem muzycznym La Scali, słysząc dzwonek przerwał koncert i zwrócił się do jednego z widzów: „Proszę odebrać, my zaczniemy od nowa”.

Riccardo Chailly powiedział wszystkim obecnym: „Widzicie, przyjaciele, jest nas wielu w tej podróży z Verdim z orkiestrą i chórem La Scali, ale nie jesteśmy sami, bo nagrywamy koncert dla wytwórni z Londynu i dlatego będzie nas jeszcze więcej”.

– Ojczyzna uciskana przez telefon komórkowy. Tak być nie może – oświadczył zirytowany dyrygent wśród braw. Po chwili przerwy wznowił koncert.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej