RAPORT

Pogarda

„Rasistowskie” uderzenie w Polskę w PE. Patryk Jaki ostro [WIDEO]

Eurodeputowany Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim w Strasburgu (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Eurodeputowany Patryk Jaki w Parlamencie Europejskim w Strasburgu (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki pytał w Parlamencie Europejskim, dlaczego Bruksela nie oburza się, iż Francja dostarczała broń Rosjanom, a z kolei Niemcy od miesięcy - mimo zapowiedzi - nie wysyłają żadnej ciężkiej broni Ukraińcom. – Chcecie bronić praworządności czy swoich cynicznych i nacjonalistycznych interesów? – zapytał.

Trzaskowski o swojej młodości. „Byłem dupiarzem”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego. Gdy podczas rozmowy poruszono temat kobiet, wiceszef PO został...

zobacz więcej

Patryk Jaki poinformował, że w poniedziałek wprowadzono nagle kolejną rezolucję mająca uderzyć w Polskę.

„Przy pełnej sali dziś oponowałem, bo jej założenia są rasistowskie. Nie ma na to naszej zgody!” – podsumował.

Zobacz także:   Trzy kraje zablokowały Ławrowa. Nie mógł przylecieć do Serbii

W trakcie wystąpienia zaznaczał, że w kamieniach milowych KPO dla Polski napisano, iż „nie wolno nam robić tego, co robi się w krajach Europy Zachodniej”.

Verhofstadt wzywa do wotum nieufności dla KE. Chodzi o polskie KPO

Belgijski europoseł Guy Verhofstadt sprzeciwia się decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zatwierdzenia polskiego KPO. Namawia innych...

zobacz więcej

– Szykanujecie Polskę dlatego, iż uważacie, że w Polsce jest upolityczniony sposób wyboru sędziów. Tymczasem jest dokładnie taki sam jak w Hiszpanii, ale kiedy mówimy, że jest dokładnie taki sam, to wy mówicie: „Proszę, zobaczcie w opinie komisji weneckiej”. Ona twierdzi, że owszem, w niektórych państwach jest tak samo jak w Polsce, ale te państwa mają lepszą kulturę i lepszą tradycję – mówił Patryk Jaki w PE.

– Czy państwo rzeczywiście uważacie, według takiego rasistowskiego poglądu, że w Polsce jest gorsza tradycja i kultura? – nie mógł uwierzyć europoseł.

Zobacz także:   PE oprócz debaty chce rezolucji ws. polskiego KPO. Będzie „grillowanie” von der Leyen?

Zapytał więc, dlaczego nikt nie oburza się na postawę Francji czy Niemiec. Kraje te handlowały bronią z Władimirem Putinem mimo embarga UE. Teraz ich liderzy wydzwaniają do rosyjskiego dyktatora i prowadzą z nim rozmowy handlowe. Jednocześnie – jak ujawnił ambasador Ukrainy w Berlinie – Niemcy od miesięcy nie dostarczyły broniącym się Ukraińcom żadnej ciężkiej broni.

– Chcecie bronić praworządności czy swoich cynicznych i nacjonalistycznych interesów? – pytał Jaki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej