RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje muzyk zespołu Bon Jovi. „Mamy złamane serca”

Zmarł Alec John Such (fot. Mick Hutson/Redferns)
Zmarł Alec John Such (fot. Mick Hutson/Redferns)

W niedzielę zmarł amerykański gitarzysta basowy i wokalista grupy Bon Jovi, Alec John Such. Miał 70 lat.

Nie żyje Roman Kostrzewski. Był legendą polskiego rocka i metalu

W wieku 61 lat zmarł Roman Kostrzewski. Wokalista metalowej grupy „Kat” zmagał się z chorobą nowotworową. O jego śmierci poinformowano na stronie...

zobacz więcej

O śmierci muzyka rockowego, który urodził się w Perth Amboy, w stanie New Jersey - powiadomił zespół. Such był związany z grupą początkowo w latach 1983-1994, a następnie po 2018 roku.

„Mamy złamane serca na wieść o odejściu naszego drogiego przyjaciela Aleca Johna Sucha. Był oryginalny. Jako członek-założyciel Bon Jovi, Alec był integralną częścią procesu formowania się zespołu” – napisała grupa w mediach społecznościowych.

Muzycy zwrócili uwagę, że Such optował za sprowadzeniem do zespołu gitarzysty Richiego Sambory i perkusisty Tico Torresa w początkowym okresie jego istnienia.

Zobacz także: Nie żyje jazzman Zbigniew Namysłowski


„Alec był zawsze dziki i pełen życia. Dziś te wyjątkowe wspomnienia wywołują uśmiech na twarzy i łzę w oku. Będzie nam go bardzo brakowało” – głosi oświadczenie Bon Jovi.

Nie żyje Andrzej Kozioł. Był wokalistą zespołu VOX

Andrzej Kozioł, były członek zespołu VOX, zmarł dziś rano po długiej chorobie. Miał 73 lata. Informację potwierdził menadżer artysty Bogdan Zep.

zobacz więcej

CNN przypomina, że zespół powstał w New Jersey w 1983 roku. Znany jest m.in. z przebojów jak „Livin' On a Prayer” i „Wanted Dead or Alive”.

Po rozstaniu się z grupą w 1994 roku, gitarzysta połączył się z nią ponownie, gdy Bon Jovi został w 2018 roku wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame, honorującego artystów rockowych i inne osoby, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój tych gatunków muzyki.

„Kiedy wiele lat temu Jon Bon Jovi (John Francis Bongiovi Jr.) zadzwonił do mnie i poprosił, żebym był w jego zespole, szybko zdałem sobie sprawę z powagi jego wizji, którą chciał z nami realizowac” – mówił Such w trakcie ceremonii w Rock & Roll Hall of Fame.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Jak wówczas dodał: „Jestem szczęśliwy, że mogłem być częścią tej wizji”.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej