RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polska finansuje budynki dla mieszkańców Buczy [WIDEO]

Bucza (fot. TVP)
Bucza (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

„Polska pierwsza do pomocy”, to napis, który jest widoczny na banerze powieszonym na zespole kontenerów w Buczy, w których będą mieszkać mieszkańcy – informuje dziennikarka Telewizji Polskiej. Ich wyposażenie, w tym meble pochodzi z Polski. Trwa montaż kontenerów, które mają być gotowe w ciągu czterech dni.

Mer Lwowa: Dzięki wsparciu polskiego rządu budujemy miasteczko dla uchodźców

Budujemy we Lwowie miasteczko dla uchodźców, którzy przybywają z obszarów Ukrainy objętych działaniami wojennymi – przekazał w czwartek mer miasta...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Największe wsparcie dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji pochodzi właśnie z Polski. Już po raz trzeci – po Lwowie i Borodziance – Polska Agencja Rezerw Strategicznych przekazuje budynki, w których teraz ma zamieszkać blisko tysiąc mieszkańców.

Kontenery przywożone są pociągami i tirami, aby następnie mogły zostać zamontowane w Buczy. Jak relacjonuje dziennikarka Telewizji Polskiej, grupa ukraińskich montażystów pracuje na miejscu od rana do nocy codziennie siedem dni w tygodniu.

Miasteczko kontenerowe – finansowane przez Polskę – ma być gotowej w ciągu czterech dni. Mieszkać w nich mają całe rodziny – cztery osoby na powierzchni 15 m kw.

Zobacz także: Kolejne miasteczko kontenerowe we Lwowie.


W każdym lokum znajdzie się jadalnia, kuchnia i łazienka. Budynki mają służyć cały rok. Podczas zimy Ukraińcy będą mogli korzystać z ogrzewania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej