RAPORT

Pogarda

Konsternacja w studiu. Posłanka zakłopotana ws. węgla [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Szymon Hołownia chce szybkiego odejścia od węgla, ale posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek przyznała w TVP Info, że wysokie ceny tego surowca to potężny problem milionów Polaków. Została więc zapytana, co proponuje jako odpowiedź na tę sytuację. Zamiast przedstawić swoją propozycję, skrytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Kolejne wolty ws. 500 plus. Jak PO zmieniała zdanie ws. pomocy dzieciom

Platforma Obywatelska znów uderza w program 500 Plus. Partia Donalda Tuska latami przekonywała, że Polski nie stać na taką pomoc dzieciom. Z czasem...

zobacz więcej

Gdy TSUE uderzył w Polskę ws. Turowa, Polska 2050 natychmiast zażądała wykonania postanowień sędziów z Luksemburga. – Wykonać postanowienie TSUE, dlatego że my nie możemy sobie wybierać lepszych i gorszych postanowień – apelował lider partii Szymon Hołownia.

Były dziennikarz TVN podkreślał również, iż odejście Polski od węgla powinno nastąpić do 2035 r.

Tymczasem posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek podkreśliła w poniedziałek w TVP, że ceny węgla są wysokie i wpływa to niekorzystnie na sytuację ekonomiczną tysięcy polskich rodzin.

Zobacz także:   Hołownia zupełnie zmienia zdanie ws. kopalni Turów

Rzeczą niewyobrażalną jest, że tona węgla kosztuje 3 tys. zł – przyznał prowadzący rozmowę dziennikarz i dodał, że nie mógł w to uwierzyć, ale faktycznie tak jest.

– Jaką macie receptę, żeby temu zaradzić? – zapytał dziennikarz.

– To, co w tej chwili dzieje się z inflacją i drożyzną, rzeczywiście wymaga jasnej i szybkiej interwencji – odpowiedziała posłanka Hanna Gill-Piątek.

Poproszona o konkretną propozycję, znów powiedziała o „koniecznej interwencji państwa”.

Opozycja zapewniała, że kanał na Mierzei nie powstanie. Wiceminister przypomina tweety

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS mówił o inwestycjach rządu, w tym przekopie Mierzei Wiślanej. Wiceminister klimatu Małgorzata Golińska...

zobacz więcej

– To się odbija na najbiedniejszych – kontynuowała posłanka Polski 2050, wciąż unikając podania choćby jednej propozycji na poprawę tej sytuacji.

Hanna Gill–Piątek skrytykowała fakt, że rząd buduje Centralny Port Komunikacyjny i stworzył kanał na Mierzei Wiślanej.

Zobacz także:   Akcja Hołowni zakończona klapą. Internauci mają ubaw

– To jaki macie pomysł, żeby ulżyć ludziom w zakupie węgla? – wrócił do tematu po raz kolejny dziennikarz TVP.

Potrzebna jest bardzo pilna interwencja państwa – powtarzała jak mantrę Hanna Gill-Piątek i zaczęła mówić o Jarosławie Kaczyńskim.

ZOBACZ WIDEO NA GÓRZE ARTYKUŁU

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej