RAPORT

Pogarda

Opozycja zapewniała, że kanał na Mierzei nie powstanie. Wiceminister przypomina tweety

Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ruszyła pod koniec 2018 roku (fot. PAP/Adam Warżawa, TT.com/mirkobak)
Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ruszyła pod koniec 2018 roku (fot. PAP/Adam Warżawa, TT.com/mirkobak)

Najnowsze

Popularne

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS mówił o inwestycjach rządu, w tym przekopie Mierzei Wiślanej. Wiceminister klimatu Małgorzata Golińska przypomniała więc, że projekt wyśmiewali politycy PO i sprzyjające im media oraz organizacje ekologiczne. „Nie ma dokumentacji i nie ma rozpoczęcia przekopu” – drwił w 2018 roku jeden z czołowych przedstawicieli Platformy Sławomir Neumann. „Hipokryzja” – grzmiał Borys Budka. Tymczasem kilka lat później śluza kanału wypełniona jest już wodą.

Kidawa-Błońska zapytana o słynne słowa ws. Mierzei i CPK. Mocna odpowiedź [WIDEO]

– Ja cały czas uważam, że to była zła inwestycja – powiedziała o budowie kanału na Mierzei Wiślanej wiceszefowa PO Małgorzata Kidawa-Błońska. – To...

zobacz więcej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w weekend, że mamy wielkie inwestycje, o których zapomniano przez wiele lat. 

– Przede wszystkim Centralny Port Komunikacyjny – podkreślił, ale dodał, że ważne są dziś także: przekop Mierzei Wiślanej, przekop pod Świną, obrona polskich stoczni i 115 mld inwestycji w drogi krajowe.

„Co do strategicznych inwestycji, o których premier Kaczyński mówił na konwencji PiS - śluza kanału wypełniona wodą. Przekop Mierzei blisko!” – skomentowała na Twitterze wiceminister klimatu i Główny Konserwator Przyrody Małgorzata Golińska.

Zobacz także:   Słowa Kaczyńskiego wywołały lawinę śmiechu. Nawiązał do Trzaskowskiego [WIDEO]

„Budowany kanał, (inaczej niż dotychczasowa droga biegnąca przez teren Rosji), w całości będzie na terytorium Polski. Tu garść wspomnień” – napisała.

Udostępniła zrzuty ekranu przypominające co działo się w Polsce cztery lata temu, gdy PiS ruszało z projektem.

Ukraińcy wyjeżdżają? Analityk pokazuje liczby i trendy rynku pracy

– Na dzień dzisiejszy 180 tys. uchodźców podjęło pracę na mocy specustawy – mówi portalowi tvp.info Paula Kukołowicz, analityk Polskiego Instytutu...

zobacz więcej

„Rząd wydał polityczny wyrok na Mierzeję i Zalew Wiślany” – straszył Greenpeace chociaż dziś już wiemy, że inwestycja zdobyła wszystkie niezbędne zgody środowiskowe oraz unijne akceptacje związane z ochroną przyrody.

„Kaczyńskiego zabawy w piasku” – drwił z symbolicznego wbicia łopaty skrajnie lewicowy portal oko.press.

Zobacz także:   Przekop Mierzei Wiślanej. Trwa zalewanie śluzy

Najgłośniejszymi przeciwnikami budowy kanału byli jednak politycy PO. „Wy to prawdziwe kołki jesteście. (…) Tylko pic i oszustwo. Na tyle was stać” – pisał Sławomir Neumann.

„Oszukiwano mieszkańców, że rozpoczyna się przekop Mierzei. Bez decyzji środowiskowej, pozwolenia na budowę, przetargu” – dodawał wiceszef PO Tomasz Siemoniak, który na specjalnej konferencji zapewniał Polaków, że kanał w tym regionie nigdy nie powstanie.

„W sumie to trochę tego PiS u władzy będzie niedługo człowiekowi brakowało” – dodawał Tomasz Lis (były szef „Newsweeka”, który odszedł niedawno z firmy w nie do końca jasnych okolicznościach), gdy twierdził w 2018 roku, że Prawo i Sprawiedliwość lada dzień przegra wybory i straci władzę w Polsce. „Prezes ze swoimi podwładnymi wbił kołek” – żartował pracownik „Gazety Wyborczej” Paweł Wroński. „I to jest słupek na miarę naszych możliwości!” - pisał rzecznik Rafała Trzaskowskiego. „Hipokryzja” – alarmował Borys Budka. „Hej, młody Junaku, smutek zwalcz i strach” – dodawał Maciej Lasek z PO. Jak to miejsce wygląda cztery lata później, pokazują teraz internauci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej