RAPORT

Pogarda

Akcja Hołowni zakończona klapą. Internauci mają ubaw

Lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Mateusz Marek)
Lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Szymon Hołownia chciał pokazać, że ceny w Polsce są takie same jak w Niemczech. Opublikował zdjęcia paragonów i napisał, że zrobił „te same zakupy w sklepie tej samej sieci” w obu państwach. Internauci zachodzą jednak w głowę, dlaczego w jednym kraju kupił 0,390 kg pomidorów, a w drugim 0,570 kg. Nieścisłości jest więcej.

PE chce zablokować Polsce pieniądze z KPO. Będzie pilna debata

– Komisja Europejska dała zielone światło na rzecz polskiego KPO – ogłosiła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. To nie podoba się...

zobacz więcej

Szymon Hołownia przekonuje, że  gdyby Polska była w strefie euro, nie miałaby takich problemów z inflacją. Co ciekawe, innego zdania jest  nawet Donald Tusk.

„Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo” – napisał na Twitterze były dziennikarz stacji TVN. „Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie” – skomentował.

Zobacz także ->  Ekspert TVN nie rozumie, dlaczego Polacy kibicują Świątek. Lawina komentarzy

Tweet lidera Polski 2050 zaintrygował dociekliwych internautów.

„Fajnie, jakbyście chociaż dla pozorów brali tyle samo produktów, np. pomidorów na wagę” – można przeczytać wśród komentarzy użytkownicy sieci.

„Wziął trzy razy droższe wino w Polsce, żeby się na koniec wynik zgadzał” – dodał dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.

Zobacz także ->  Wiceminister z PiS udostępnił film z Tuskiem: „To nasz skarb”

Z kolei poseł PiS Radosław Fogiel ocenił, że Szymon Hołownia „podbijał tę kwotę do granic możliwości na wszystkim”. „Masło i ser Frija - marka własna niemieckiego Netto, czyli najtańszy produkt, w Polsce krążki Hochland” – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej