RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Biegnij, Laal, biegnij!”. Powstał remake „Forresta Gumpa” [WIDEO]

Premierę filmu „Laal Singh Chaddha” zaplanowano na 11 sierpnia (fot. yt/Viacom18 Studios)
Premierę filmu „Laal Singh Chaddha” zaplanowano na 11 sierpnia (fot. yt/Viacom18 Studios)

„Moja mama zawsze powtarzała, że życie jest jak pudełko golgappa” – oznajmia główny bohater filmu „Laal Singh Chaddha”, który jest oficjalnym remakiem słynnego „Forresta Gumpa”. Właśnie opublikowano pierwszy zwiastun tej produkcji, w której w roli głównej występuje bollywoodzki supergwiazdor Aamir Khan, a partneruje mu równie popularna Kareena Kapoor.

Kłapouchy zostanie zabity i zjedzony w horrorze o Kubusiu Puchatku

Nie milkną echa jednej z najbardziej zaskakujących produkcji ostatnich tygodni – slashera zatytułowanego „Winnie the Pooh: Blood and Honey”, który...

zobacz więcej

Kilkanaście lat trwały prace nad rozpoczęciem zdjęć do bollywoodzkiej wersji „Forresta Gumpa” zatytułowanej „Laal Singh Chaddha”. Kilka z nich zajęło napisanie scenariusza adaptacji słynnego filmu Roberta Zemeckisa, a kolejne poświęcone były na zdobyciu praw do realizacji remake'u. Udało się pozyskać w 2018 roku.

Mozolną historię powstania filmu przypomniał przy okazji premiery zwiastuna główny gwiazdor filmu, Aamir Khan. Opowiedział, że na pomysł bollywoodzkiego remake'u „Forresta Gumpa” wpadł w 2008 roku aktor Atul Kulkarni, z którym Khan wystąpił w filmie „Kolor szafranu”. W celu pozyskania praw do „Forresta Gumpa” indyjski supergwiazdor skontaktował się osobiście z Zemeckisem, a także z jego mentorem – Stevenem Spielbergiem. A kiedy udało się je w końcu pozyskać, na przeszkodzie w realizacji filmu stanęła pandemia COVID–19.

Bohaterem bollywoodzkiego remake'u „Forresta Gumpa” jest Laal Singh Chaddha, prostolinijny chłopak z niebyt wysokim ilorazem inteligencji. Tłem do opowieści o jego życiu są ważne wydarzenia z współczesnej historii Indii. Zwiastun zapowiada, że film w reżyserii Advaita Chandana opowiada bardzo podobną historię do tej z amerykańskiej wersji filmu. Zmienione zostały jedynie jej realia.

Premierę filmu „Laal Singh Chaddha” zaplanowano na 11 sierpnia. Od tego dnia widzowie będą mogli krzyczeć: „Biegnij Laal, biegnij!”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej