RAPORT

Pogarda

PE chce zablokować Polsce pieniądze z KPO. Będzie pilna debata

Opozycja i ich sojusznicy walczą o blokowanie pieniędzy (fot. EU Commission/Pool/Anadolu Agency via Getty Images)
Opozycja i ich sojusznicy walczą o blokowanie pieniędzy (fot. EU Commission/Pool/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

– Komisja Europejska dała zielone światło na rzecz polskiego KPO – ogłosiła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. To nie podoba się części polityków w Brukseli oraz polskiej opozycji. Zapowiedzieli więc, że dalej będą starali się zablokować pieniądze dla Polski. W związku z tym, we wtorek w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata ws. Polski. Pomysł poparły frakcje, do których należą europosłowie PO, PSL, Lewicy i Polski 2050.

Kto zablokował Polsce KPO? Wiceminister ujawnił brukselski mechanizm

W programie „Minęła 9” politycy rozmawiali o Krajowym Planie Odbudowy. Poseł PO zarzucił rządzącym, że blokują Polakom unijne środki. W odpowiedzi...

zobacz więcej

O sprawie poinformowała na Twitterze korespondentka RMF FM.

Jak przyznała, Parlament Europejski jest „zaniepokojony akceptacją polskiego KPO”.

Zobacz także:   Von der Leyen stawia warunki ws. KPO. Zdecydowany komentarz Legutki

„Chodzi o presję na Komisję Europejską, żeby surowo oceniała wypełnianie przez Polskę zobowiązań zawartych w kamieniach milowych” – napisała, cytując swoje źródło. Eurodeputowani chcą także wyjaśnień w sprawie braku jednomyślności w KE.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach w Polsce pojawiła się szefowa Komisji Europejskiej. Ursula von Der Leyen zaznaczyła, że akceptacja Krajowego Planu Odbudowy nie oznacza wypłaty pieniędzy. Te Polska dostanie dopiero, gdy uzgodnione reformy staną się obowiązującym prawem.

Zobacz także:   Trzaskowski chwali się rozmową z von der Leyen ws. KPO. „Kolejne warunki, bardzo mnie to cieszy”

Domagają się tego m.in. politycy Platformy Obywatelskiej. – Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – powiedział ostatnio w Obornikach Śląskich Rafał Trzaskowski, wiceszef PO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej