RAPORT

Pogarda

Będzie koalicja PO-Konfederacja? „Bliżej mi do Korwina niż Lewicy”

Paweł Poncyljusz (po prawej - fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Paweł Poncyljusz (po prawej - fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Paweł Poncyljusz z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że bliżej mu do polityków Konfederacji niż do niektórych postulatów Lewicy. „Róbcie sobie jedną listę z KonfedeRosją” – skomentowała na Twitterze oburzona Anna Maria Żukowska z Lewicy.

Konfederacja chwali sukcesy Rosjan. Socjolog: Wpisują się w wojnę propagandową

„Podziwialiśmy Ukrainę za heroizm, czas podziwiać i Rosję” – napisał w sieci Janusz Korwin-Mikke. Wcześniej Krzysztof Bosak i Robert Winnicki...

zobacz więcej

We wrześniu ubiegłego roku Paweł Poncyljusz ogłosił, że z Pawłem Kowalem pracują nad ustawą o związkach partnerskich.

Prace idą nie najlepiej – przyznał. Zaznaczył, że nie ma jeszcze gotowego projektu. Zapytany, ile już napisali, powiedział, że na razie raczej negocjują wewnątrz koalicji.

Zobacz także:  „To nie nasza wojna”. Szokujące słowa posła Konfederacji. Polityk tłumaczy [WIDEO]

Przyznał, że rozmawiał na ten temat z profesorami Uniwersytetu Warszawskiego, ale nie podjął kontaktu ze środowiskami LGBT+.

– Na Campusie Rafała Trzaskowskiego podeszli do mnie ludzie związani z tym środowiskiem. Oczekują, kiedy będą mogli wziąć ślub w związku partnerskim. Powiedziałem im, że to nie do mnie pytanie, bo ja nie jestem zwolennikiem ślubów… wolałbym, żeby to był związek rejestrowany. Ślub jako taki nie – powiedział.

Zapewnił też, że jest przeciwnikiem aborcji dzieci przez pary LGBT.

Putin to zbrodniarz? Poseł Konfederacji zaczął kluczyć [WIDEO]

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji znany jest z prorosyjskich wypowiedzi. Teraz polityk został zapytany, czy Władimir Putin to zbrodniarz wojenny....

zobacz więcej

Paweł Poncyljusz został też zapytany o wspólną listę, o której mówi Donald Tusk, a której nie chce chyba żadna inna formacja.

Na razie na to wygląda, że PSL i Hołownia woleliby iść sami. Ma to też swoje zalety – stwierdził. Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że z kolei Konfederacja ma chyba w tej chwili „potężne problemy”.

Są złośliwości, że oni będą kandydować do Dumy (Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej – przyp. red.) – dodał dziennikarz.

– Ja nie do końca wiem, czego oni chcą po wyborach – zaznaczył Poncyljusz, ale stwierdził, że nie wyklucza wówczas wspólnej koalicji. – Różne scenariusze sobie wyobrażam, również takie – zaznaczył.

Zobacz także:   Nagana dla posła Konfederacji

Pamiętam, jak był kryzys przy okazji wyborów kopertowych, gdzie z Konfederacją całkiem dobrze się rozmawiało na przykład w porównaniu z rozmowami z Lewicą. Jest to doświadczenie sprzed dwóch lat – ocenił. – Mnie na pewno z Korwinem czy Wolnościowcami jest bliżej niż niektórymi postulatami skrajnej lewicy – podkreślił.

Nie wszystkim politykom opozycji się to podoba. Anna Maria Żukowska z Lewicy napisała w odpowiedzi, że Janusz Korwin-Mikke to „ruski agent wpływu, seksista, homofob, mizogin, wielbiciel broni i kary śmierci”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej