RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rozbito nowodworski narkogang. Chowali towar w „banku ziemskim”

Gangsterzy sprzedali blisko 174 kg mefedronu, amfetaminy i marihuany (fot. policja.waw.pl, zdjęcie ilustracyjne))
Gangsterzy sprzedali blisko 174 kg mefedronu, amfetaminy i marihuany (fot. policja.waw.pl, zdjęcie ilustracyjne))

Co najmniej 174 kg narkotyków, w tym 69 kg mefedronu, 59 kg marihuany i 45 kg amfetaminy sprzedali członkowie gangu wywodzącego z półświatka Nowego Dworu Mazowieckiego. Grupę rozbili policjanci stołecznej brygady antynarkotykowej oraz mazowieckie „pezety” Prokuratury Krajowej. Podczas akcji przejęto kilka kilogramów zakazanych substancji ukrytych m.in. w tzw. bankach ziemskich, czyli zakopanych.

Przemycili narkotyki warte ponad 300 mln zł, w tym ponad 1,6 tony kokainy

Szukali przemytników amfetaminy, a natrafili na gang, który „wyeksportował” do Wielkiej Brytanii ponad 1,6 tony kokainy. CBŚP i podkarpackie...

zobacz więcej

W uderzeniu w nowodworskich narkogang wzięli udział funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP, wspierani m.in. przez kontrterrorystów. Policjanci wkroczyli do kilkunastu mieszkań i posesji, głównie na terenie Nowego Dworu i Zakroczymia.

Podczas akcji zatrzymano 13 osób w wieku 24-56 lat. W trakcie przeszukań posesji funkcjonariusze znaleźli ponad 5 kg mefedronu, amfetaminę i marihuanę. Część narkotyków została przez handlarzy zakopana, w jak im się wydawało, bezpiecznych miejscach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także bandycki ekwipunek: kilkadziesiąt telefonów, dwie atrapy broni, kastet, pałkę teleskopową i dowody figurujące w bazach jako utracone. Przejęto ponad 25 tys. zł w gotówce.

Zobacz także: Sprzedawał narkotyki policyjnym przykrywkowcom. Handlarz popłakał się trzy razy

Handel narkotykami i dopalaczami, sutenerstwo, pobicia. Gang siedlecki oskarżony

„Ruski” został dwukrotnie skatowany, bo nie oddał na czas pożyczonych 2 tys. zł. Drugiej kaźni nie przeżył. Kacpra pocięto maczetą za zaleganie ze...

zobacz więcej

Sprzedali ponad 170 kg narkotyków


Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków”. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował siedem osób. Wobec sześciu kolejnych zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze jak poręczenia majątkowe w wys. 5 tys. zł oraz dozory policyjne.

Śledczy ustalili, że gang wprowadził do obrotu co najmniej 174 kg zakazanych substancji w tym: 69 kg mefedronu, 59 kg marihuany i 45 kg amfetaminy oraz kilogram kokainy. Tyle wiadomo na razie za sprawą skruszonych członków grupy, a można się spodziewać, że po zatrzymaniu „otworzy” się jeszcze kilku handlarzy narkotykami.

Policja i prokuratura zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Zobacz także: Boss polskiej „Braci” ukrywał się w luksusowej rezydencji na Costa Blanca

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej