RAPORT

Atak na Jana Pawła II

KE zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy

Najnowsze

Popularne

Komisja Europejska zaakceptowała w środę Krajowy Plan Odbudowy Polski (KPO). O podjętej decyzji poinformował unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni.

Sobolewski: Pieniądze z KPO pod koniec wakacji lub we wrześniu

Krzysztof Sobolewski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Polska powinna otrzymać pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy podczas wakacji...

zobacz więcej

– Rozmawialiśmy dziś nt. KPO Polski. Po dyskusji, kolegium komisarzy zgodziło się skierować do Rady UE wniosek o realizację planu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej uda się jutro (w czwartek) do Warszawy, by to zaprezentować, tak jak robiła to w przypadku wszystkich innych planów odbudowy – powiedział Gentiloni na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu posiedzenia kolegium komisarzy unijnych.

Unijny Fundusz Odbudowy ma przyczynić się do budowy silniejszej gospodarki Unii Europejskiej w reakcji na kryzys wywołany pandemią Covid-19. Na 800 mld euro w ramach Funduszu składają się dotacje i pożyczki. Polska wnioskuje o 23,9 mld euro dostępnych w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej.

W związku z akceptacją KPO w czwartek wizytę w Warszawie złoży przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej