RAPORT

Pogarda

Zamrozić Polakom pieniądze. Trzaskowski wypiera się własnych słów [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Rafał Trzaskowski pochwalił się, że w rozmowach z szefową Komisji Europejskiej uzyskał zapewnienia, iż Bruksela będzie stawiała „dodatkowe warunki” polskiemu rządowi, zanim wypłaci należne nam pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. O „mrożeniu pieniędzy” mówił już jednak w 2018 r., choć teraz pytany o tę sprawę wypiera się własnych słów i zarzuca dziennikarzom manipulację. Co naprawdę powiedział w wywiadzie wiceszef Platformy Obywatelskiej?

Polityczny szantaż pieniędzmi Polaków. Trzaskowski kontra Trzaskowski [WIDEO]

Co Rafał Trzaskowski uważa na temat środków dla Polski z UE? W 2018 roku zapowiadał „mrożenie środków, dopóki PO nie wygra wyborów”. Tę wypowiedź,...

zobacz więcej

Komisja Europejska w środę ma zaakceptować polski Krajowy Plan Odbudowy. Kolejnego dnia jej przewodnicząca przyleci do Warszawy – Ursula von der Leyen do tej pory osobiście ogłaszała zatwierdzenie planów odbudowy w stolicach poszczególnych krajów. Drogę do akceptacji polskiego KPO utorowało porozumienie Warszawy z Brukselą w połowie maja, w sprawie warunków wypłat pieniędzy.

Wiceszef PO o blokowaniu funduszy dla Polaków


Nie wszystkim podoba się jednak to, że pojawiła się szansa na wypłatę należnych Polsce funduszy. Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski otwarcie mówi o tym, że liczy na Komisję Europejską, że ta zablokuje wypłatę miliardów z KPO.

– Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen. Jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – stwierdził prezydent Warszawy w weekend.

„... dopóki wygramy wybory”


Przypomnijmy – już w 2016 r. Trzaskowski był współautorem pierwszej rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Dwa lata później przekonywał, że dzięki staraniom opozycji unijne pieniądze będą mrożone, dopóki... jego partia nie wróci do władzy. Teraz prezydent Warszawy pytany o tamtą wypowiedź, wypiera się własnych słów: „Absolutna nieprawda panie redaktorze, absolutna nieprawda i manipulacja”.

Co naprawdę powiedział Trzaskowski?


Przypomnijmy, co we wspomnianym wywiadzie z 2018 r. mówił Trzaskowski:

– Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone – przyznał w Radiu ZET (materiał wideo na górze artykułu).

Słowa te odebrane zostały jako ujawnienie ustaleń jego partii z urzędnikami z Brukseli. Wielu było zdziwionych „szczerością” polityka. Czytaj więcej: Trzaskowski się chwali: Dzięki naszym staraniom pieniądze dla Polski będą zamrożone

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej