RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ideologia gender w natarciu. Elon Musk opublikował zabawny post

Elon Musk (fot. NDZ/Star Max/GC Images)
Elon Musk (fot. NDZ/Star Max/GC Images)

Czerwiec jest międzynarodowym Miesiącem Dumy LGBT+. Lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe wychodzą na ulice, manifestując chęć otrzymania jeszcze większych praw. Ma to miejsce nie tylko w państwach, gdzie pula ich przywilejów jest stosunkowo niewielka, ale również tam, gdzie ideologia gender dominuje od dziesięcioleci. Największe światowe platformy i firmy cyfrowe przerabiają wtedy swoje loga tak, by promować środowiska LGBT. Teraz zażartował z tego krótko Elon Musk.

LGBT, aborcja i przekreślony kościół. Posłanka Lewicy „chwali się” wielkanocnym koszykiem

Czy można wykorzystać symbolikę najważniejszego dla katolików święta do ataku na Kościół? Dla posłanki Lewicy nie ma niemożliwego. Beata...

zobacz więcej

Elon Musk to założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Pochodzi z Afryki Południowej, ale mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Jego konto na Twitterze obserwuje niemal 100 mln internautów.

Według opublikowanego pod koniec 2021 r. rankingu tzw. Bloomberg Billionaires Index Musk otwiera rejestr najbardziej majętnych ludzi świata… z dorobkiem 236 mld dolarów. Oznacza to, że pod względem zasobności portfela wyprzedził takich miliarderów jak Bill Gates, Warren Buffett czy Jeff Bezos.

Zobacz także:   Toaleta dla uczniów transpłciowych i niebinarnych w liceum. Komentarz dyrekcji

Teraz Musk opublikował na swoim koncie na Twitterze grafikę przedstawiającą przerażonego mężczyznę i nadciągającą w jego kierunku trąbę powietrzną z tęczowymi logami firm Facebook, Google, YouTube, Spotify czy Twitter.

„Nadciąga” – krzyczy mężczyzna, a nad jego głową widnieje napis „Czerwiec już prawie tu jest”.

Zobacz także:  Pierwsza transpłciowa lalka Barbie

W tym miesiącu tradycyjnie największe firmy cyfrowe świata zmieniają bowiem swoje loga i wymyślają tysiące akcji promujących ruchy LGBT. Ich działalność, zazwyczaj skupiona na zupełnie innych dziedzinach życia, w tym czasie mocno koncentruje się m.in. wokół rozpowszechniania ideologii gender w sieci.

To w czerwcu organizowana jest też tradycyjnie największa liczba Parad Równości na całym świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej