RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kłapouchy zostanie zabity i zjedzony w horrorze o Kubusiu Puchatku

Na podstawie pierwszych zdjęć z filmu można było przypuszczać, że jego bohaterami będą Puchatek oraz Prosiaczek (fot. mat. pras.)
Na podstawie pierwszych zdjęć z filmu można było przypuszczać, że jego bohaterami będą Puchatek oraz Prosiaczek (fot. mat. pras.)

Nie milkną echa jednej z najbardziej zaskakujących produkcji ostatnich tygodni – slashera zatytułowanego „Winnie the Pooh: Blood and Honey”, który będzie oparty na motywach „Kubusia Puchatka” A.A. Milne'a. Twórca tego filmu, reżyser Rhys Waterfield, w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, jaki los czeka Kłapouchego.

Powstaje horror, którego bohaterem będzie... Kubuś Puchatek

W styczniu 2022 roku książka „Kubuś Puchatek” Alana Alexandra Milne'a trafiła do domeny publicznej. Oznacza to, że ktokolwiek, kto chce opowiedzieć...

zobacz więcej

Na podstawie pierwszych zdjęć z filmu „Winnie the Pooh: Blood and Honey” można było przypuszczać, że jego bohaterami będą Puchatek oraz Prosiaczek. Wiadomo było też, że w filmie Waterfielda nie zobaczymy postaci Tygryska. Ten pojawił się bowiem dopiero w książce „Chatka Puchatka”, która została wydana dwa lata po „Kubusiu Puchatku”. Co za tym idzie, prawa do tej książki nie trafiły jeszcze do domeny publicznej, co miało miejsce w przypadku pierwszej książki Milne'a.

Teraz autor filmu ujawnił, że w jego produkcji zobaczymy innego słynnego mieszkańca Stumilowego Lasu – Kłapouchego. W wywiadzie dla magazynu „Metro” Waterfield zdradził, że osiołek nie podąży drogą psychopatów Kubusia i Prosiaczka, którzy w poszukiwaniu pożywienia zaczną mordować. W filmie Kłapouchy zostanie jedną z ich ofiar.

„Krzyś wyjeżdża i zostawia Kubusia, Prosiaczka i Kłapouchego bez jedzenia”


„Krzyś wyjeżdża i zostawia Kubusia, Prosiaczka i Kłapouchego bez jedzenia. To całkowicie zmienia ich w trakcie dorastania. Stają się nieokiełznanymi, zdziczałymi istotami, które są naprawdę pokręcone i sadystyczne. Zmienia się ich percepcja i stają się obłąkani. Chcą po prostu błąkać się i zadawać mnóstwo cierpienia. W miarę upływu lat starają się przetrwać. W końcu sytuacja staje się na tyle dramatyczna, że w Stumilowym Lesie zaczyna brakować pożywienia. Wtedy Kubuś i Prosiaczek podejmują trudną decyzję i postanawiają zabić i zjeść Kłapouchego” – tłumaczy Waterfield.

Koci lockdown. Za wypuszczenie zwierzaka z domu surowa kara

Do końca sierpnia koty z niemieckiego miasta Walldorf mają szlaban. Właścicielom nie wolno wypuszczać ich z domów, ponieważ trwa sezon lęgowy...

zobacz więcej

Jak przyznaje sam reżyser, pomysł na slasherową wersję „Kubusia Puchatka” przyszedł mu do głowy od razu, gdy książka Milne'a trafiła do domeny publicznej. „Trafiliśmy na informację o tym i uznaliśmy, że możemy z tym zrobić coś naprawdę kreatywnego i zabawnego. Nasi bohaterowie nie są zabójcami w maskach. Byłoby to nudne. To prawdziwe hybrydy ludzi i zwierząt. Było tak nawet wtedy, gdy byli młodzi i Krzyś wciąż ich karmił. Był po prostu dzieciakiem, więc nie zauważał różnicy. Ale oni zawsze byli takimi abominacjami” – tłumaczy reżyser.

Wygląd filmowych Kubusia i Prosiaczka został zainspirowany klasycznym wyglądem tych postaci stworzonym przez Disneya. Twórcy filmu nie mogli jednak z nich skorzystać, bo prawa do tych wizerunków wciąż należą do tego legendarnego studia filmowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej