RAPORT

Wojna na Ukrainie

Brutalne zabójstwo rapera. „Trafiony 24 kulami”

Zamordowany indyjski piosenkarz Sidhu Moose Wala (fot. Burak Cingi/Redferns)
Zamordowany indyjski piosenkarz Sidhu Moose Wala (fot. Burak Cingi/Redferns)

Polityczna burza w Indiach po zabójstwie 28-letniego piosenkarza. Sidhu Moose Wala zginął w niedzielę, gdy jego samochód został ostrzelany przez niezidentyfikowanych napastników. Atak miał miejsce dzień po tym, jak rząd stanowy ograniczył ochronę rapera. Przed domem muzyka w wiosce Moosa we wtorek zebrały się tysiące fanów.

Tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje 15-latek

Śmiertelny wypadek w Karpatach Zachodnich, niedaleko polskiej granicy. W wyniku upadku z wysokości około 80 metrów zmarł 15-letni turysta –...

zobacz więcej

W związku z zabójstwem zatrzymano dotąd sześć osób, ale nie wskazano dotąd odpowiedzialnych. Władze indyjskiego stanu Pendżabu zarządziły dochodzenie w tej sprawie, a jego nadzór zlecono sędziemu sądu najwyższego.

Sidhu Moose Wala nie żyje


Wstępna sekcja zwłok wykazała ślady po kulach na klatce piersiowej, brzuchu i stopach rapera. W sumie odnotowano 24 trafienia pocisków.

28-letni Sidhu Moose Wala jeszcze do niedawna miał – jako jedna z ponad 400 osób w Pendżabie – rządową ochronę. Krótko przed śmiercią rząd ograniczył liczbę jego ochroniarzy: z czterech do dwóch komandosów. W czasie ataku nie podróżowali jednak z muzykiem.

Przed domem piosenkarza we wtorek ustawiły się długie kolejki. Ludzie czekają, by złożyć mu ostatni hołd. Skandują „Niech żyje Sidhu Moose Wala!”. Media wskazują, że zabójcami są członkowie gangu Lawrence’a Bishnoi. Szef policji stanowej stwierdził, że muzyk zginął w wyniku „rywalizacji gangów”. Rodzina Moose’a Wala domaga się przeprosin od funkcjonariusza za powiązanie go z przestępczym półświatkiem – ten jednak nie zgadza się na taką interpretację jego wypowiedzi.

Zobacz także: Snajperzy osłaniali nurków w stawie pełnym aligatorów. Tragiczny finał

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej