RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Od jutra Holandia bez rosyjskiego gazu

Najnowsze

Popularne

Rosyjski koncern Gazprom przestanie od wtorku dostarczać gaz do Niderlandów za pośrednictwem spółki GasTerra – poinformował w poniedziałek minister klimatu i energii Rob Jetten.

Które kraje płacą Putinowi w rublach, a które odmówiły? Zobacz

Po tym, jak Komisja Europejska zabroniła płacenie za rosyjski gaz z rublach, niektóre kraje i firmy lekceważą lub obchodzą wspólnotowe ustalenia....

zobacz więcej

Rosyjski koncern gazowy Gazprom przestanie od wtorku dostarczać gaz do Niderlandów za pośrednictwem spółki GasTerra - poinformował w poniedziałek minister klimatu i energii Rob Jetten. Z informacji polityka wynika, że spółka, której właścicielem są m.in. koncerny Shell i Esso Nederland, a także holenderskie państwo, odmówiła płacenia za gaz w rublach.

– Decyzja rosyjskiej firmy nie ma wpływu na fizyczne dostawy surowca do holenderskich gospodarstw domowych, albowiem GasTerra kupił wcześniej dodatkowy gaz – powiedział dziennikarzom Jetten.

Holenderska firma miała kontrakt z Gazpromem na dostawę 2 mld m sześc. gazu do końca września br.

Rosja ogłosiła pod koniec marca, że płatności za gaz muszą być dokonywane przez kraje, które traktuje jako „nieprzyjazne”, w rublach.

Holandia nie jest pierwszym państwem, któremu Rosja zakręciła kurek z gazem. Wcześniej spotkało to Polskę, Bułgarię i Finlandię.

Zobacz także: Polska z nawyższymi w Europie stanami gazów w magazynach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej