RAPORT

Tusk kontra Tusk

Piłkarze Realu Madryt z pucharem Ligi Mistrzów udali się do... katedry

Zwycięzcy ofiarowali puchar patronce Madrytu (fot. Helios de la Rubia/Real Madrid via Getty Images)
Zwycięzcy ofiarowali puchar patronce Madrytu (fot. Helios de la Rubia/Real Madrid via Getty Images)

Piłkarska drużyna Realu Madryt - zwycięzcy Ligi Mistrzów - po powrocie z Paryża wieczorem 29 maja udała się do stołecznej katedry, by tam podarować swój zwycięski puchar patronce miasta, Matce Bożej z Almudeny.

Liga Mistrzów dla Realu. Mecz walki na Stade de France

Piłkarze Realu Madryt wygrali tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. W finale pokonali Liverpool 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 59. meczu Vinicius...

zobacz więcej

Razem z pucharem Ligi Mistrzów zawodnicy Realu ofiarowali również puchar mistrza Hiszpanii, który zdobyli przed miesiącem. Za przyjęcie zawodników i działaczy w katedrze podziękował arcybiskupowi Madrytu przewodniczący Realu Madryt, Florentino Perez. Zapewnił, że piłkarska reprezentacja dąży do pielęgnowania takich wartości, jak ,„wysiłek, samodoskonalenie i pokora”, a tym samym pragną być „punktem odniesienia dla milionów ludzi” i dobrym przykładem zwłaszcza dla dzieci.Chociaż Hiszpania jest państwem świeckim, nadal utrzymuje się tradycja ofiarowywania tytułów mistrzowskich patronowi miasta.

W ubiegłym roku w tej samej katedrze, również rywale Realu, Atletico Madryt, ofiarowali Dziewicy z Almudeny swój puchar zdobyty za jedenasty tytuł mistrza Hiszpanii. Ze względu na przepisy pandemiczne w uroczystości wzięło udział tylko prezydium klubu i przedstawiciele Kościoła, podczas gdy obecnie wraz z zawodnikami zwycięstwo Realu świętowały tysiące kibiców zgromadzonych na placu przed katedrą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej