RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Świat o błędzie Macrona i Scholza. „Ich działania ośmielają Putina”

Emmanuel Macron i Olaf Scholz (fot. EPA/CLEMENS BILAN, PAP/EPA.)
Emmanuel Macron i Olaf Scholz (fot. EPA/CLEMENS BILAN, PAP/EPA.)

Najnowsze

Popularne

Internet zalewają kolejne słowa krytyki pod adresem przywódców Francji i Niemiec. „Nie podzielam poglądu, że żaden przywódca zachodni nie powinien nigdy rozmawiać z Putinem. Ale sposób, w jaki to robią Macron i Scholz, jest nie tylko bezużyteczny, ale także przynosi efekt przeciwny do zamierzonego” – oceniła teraz na Twiterze Kristi Raik z estońskiego instytutu międzynarodowego.

Politico: Niemcy, Francja i Włochy martwią się, że Ukraina wygra

„Kraje Europy Zachodniej coraz częściej podkreślają konieczność dyplomatycznego rozwiązania wojny” – pisze w Politico Matthew Karnitschnig....

zobacz więcej

Raik stwierdziła, że swoimi działaniami Emmanuel Macron i Olaf Scholz legitymizują „kłamstwa Putina i jego niedopuszczalne żądania”.

Zobacz także:   Premier Estonii: Przestańcie w końcu dzwonić do Putina

„Pokazują własną słabość, która ośmiela Putina” – oceniła. Podkreśliła, że ciągłe apele do Rosjanina o wycofanie sił z Ukrainy wydają się mało poważne, bo pojawia się pytanie, co europejscy liderzy są gotowi zaoferować Kremlowi w zamian.

„Co sprawia, że ktokolwiek myśli, iż Rosja wycofałaby w tym momencie swoje wojska z Ukrainy?” – zapytała. Podkreśliła, że Kreml musiałby zostać zmuszony do odwrotu i na pewno nie zrobi tego na własne życzenie.Zobacz także:  Scholz i Macron rozmawiali z Putinem. Czym groził dyktator?

Potężne bomby. „Najsilniejsza broń niejądrowa spadła na miasto” [WIDEO]

Rosjanie niszczą budynki mieszkalne i atakują, nie licząc się z ofiarami cywilnymi. W sieci zamieścili nawet film pokazujący, jak pociskami...

zobacz więcej

Pokonać Rosję


Zdaniem Estonki głębszy problem polega na tym, że Francja i Niemcy nie mogą zaakceptować przedłużającej się konfrontacji z Rosją.

Zarówno Berlin jak i Paryż najprawdopodobniej boją się poniesienia kosztów otwartego starcia z Władimirem Putinem. „Czy naprawdę wierzą jednak, że ustępstwa wobec Putina doprowadzą do większej współpracy Rosji?” – pisze Kristi Raik. Przypomina, że taka strategia była prowadzona latami i jakoś nie przyniosła efektu.

Zobacz także:   Kolejny skandal ws. dostaw broni i Putina. Kasparow: Finansują państwo policyjne

„Rosja bardzo jasno określiła swoje cele dotyczące Ukrainy i europejskiego ładu bezpieczeństwa. Te są nie do zaakceptowania, także dla Niemiec i Francji. Dlatego Rosja musi zostać pokonana i osłabiona” – podkreśliła.

Podsumowując wskazała, że to Moskwa musi zrezygnować z imperializmu i rozpocząć normalne relacje z sąsiadami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej