RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowy skandal ws. miliardów z KPO. „On chce zdominować Tuska”

Marek Pęk, Rafał Trzaskowski (fot.  PAP/Leszek Szymański, Rafał Guz)
Marek Pęk, Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański, Rafał Guz)

Rafał Trzaskowski zdradził, że rozmawiał z szefową KE i ma nadzieję na „dodatkowe warunki” ws. przyznania Polsce pieniędzy z KPO. – Chce zdominować Donalda Tuska. Pokazać twardemu elektoratowi PO, że jest jeszcze bardziej radykalny i nie ma żadnych hamulców – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info Marek Pęk (PiS), wicemarszałek Senatu. Zaznacza, że już za kilka dni ma przylecieć do Polski Ursula von der Leyen, a wciąż nie wiadomo, jak zachowa się Tomasz Grodzki i co będzie z pracami ws. Sądu Najwyższego w Senacie.

„Tusk zwijał Polskę powiatową. Teraz zapowiada jej rozwój”. Poseł bezlitosny

Donald Tusk zapowiedział pomoc dla rodzin, kredytobiorców i strefy budżetowej. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk przypomniał więc, że to za rządów...

zobacz więcej

Francja i Niemcy omijały unijne embargo i handlowały bronią z Rosją. Teraz wiele państw obchodzi sankcje Komisji Europejskiej i płaci Władimirowi Putinowi w rublach. Tymczasem to wobec Polski - jak zasugerował Rafał Trzaskowski - mają pojawić się „dodatkowe warunki” w celu blokowania środków.

To pokazuje ogromną hipokryzję Brukseli. To kolejny przykład, że ich zdaniem są kraje lepszej i gorszej kategorii – mówi Marek Pęk.

Zobacz także:   Kto nie poparł FO i kto głosował za zablokowaniem Polsce pieniędzy [NAZWISKA]

W rozmowie z portalem tvp.info wicemarszałek Senatu zaznacza, że jego zdecydowanie bardziej oburza postawa Rafała Trzaskowskiego, bo jest to polski polityk.

Przyłącza się do procederu utrudniania Polsce wypłaty należnych nam pieniędzy. Ja nazwałem to dosadnie Targowicą XXI wieku. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to działanie na szkodę polskiego państwa i społeczeństwa – stwierdził.

Jak dodał, bulwersuje go fakt, iż Trzaskowski jako prezydent Warszawy „nie ma żadnego upoważnienia, aby rozmawiać z Komisją Europejską i reprezentować stanowiska w sprawie KPO”, a wciąż stara się to robić.

Poseł PO zapytany, dlaczego blokowali KPO. Zaskakująca odpowiedź

Rafał Trzaskowski powiedział, że rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej i ma nadzieję na „dodatkowe warunki”, które będą musiały być spełnione,...

zobacz więcej

– Za takie działania w polityce powinien być skończony – ocenił. Niedawno Trzaskowski krytykował Polskę podczas wizyty w USA, a wcześniej to nasz kraj zaatakował Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu zachował się absolutnie skandalicznie, bo w trakcie wizyty prezydenta USA Joego Bidena cały świat pokazywał Polskę i Polaków jako wzór wsparcia Ukrainy. Tymczasem Grodzki nagrał film, w którym obarczał nas odpowiedzialnością za krzywdzenie Ukrainy i przypisywanie nam współodpowiedzialności za działania Rosji – powiedział.

Zobacz także:   „Opozycja nie będzie dyktować rządowi, co robić”. Donald Tusk tak mówił o Lotosie [WIDEO]

Ocenił to jako „grę zespołową PO oczerniania Polski” poza granicami, nad którą to grą kontrolę sprawuje po powrocie do kraju Donald Tusk.

„Im gorzej dla Polski, tym lepiej dla nich”


– Moim zdaniem działania Trzaskowskiego mają jeszcze jeden cel. Chce zdominować Donalda Tuska. Pokazać twardemu elektoratowi PO, że jest jeszcze bardziej radykalny, nie ma żadnych hamulców i doktryna „Im gorzej dla Polski, tym lepiej dla nich, jeśli nie rządzą”, będzie dalej realizowana – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info Marek Pęk.

Trzaskowski chwali się rozmową z von der Leyen ws. KPO. „Kolejne warunki, bardzo mnie to cieszy”

Przyjęcie ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego to koniec. Politycy opozycji zapowiadają dalszą starania o blokadę środków z KPO...

zobacz więcej

Komentując temat blokowania Polsce pieniędzy z KPO wicemarszałek Senatu stwierdza, że w UE ogromne znaczenie mają miękkie formy politycznych nacisków, a zapisy w traktatach często schodzą na drugi plan.

– Realizują politykę, która pasuje największym i najsilniejszym. PO wybrała strategię „ulica i zagranica” i konsekwentnie ją realizują. Wykorzystują do tego swoje wpływy, urzędników w Brukseli, byłych komisarzy i przede wszystkim Donalda Tuska. W ten sposób sieją nam cały czas negatywną propagandę. To niestety chwyta – powiedział senator.

Zobacz także:   36 rezolucji PE przeciw Polsce. „Liczą, że pogorszy się jakość życia Polaków” [WIDEO]

Marek Pęk przypomniał, że to PO określiła się mianem „opozycji totalnej” i nieustannie realizują tę politykę.

– Choćby teraz, gdy ma przyjechać do Polski szefowa KE Ursula von der Leyen, a my w Senacie ciągle nie mamy ze strony marszałka Grodzkiego żadnego sygnału, czy przyspieszymy cokolwiek ws. Sądu Najwyższego – dodał.

Za kilka dni mają zostać podsumowane ustalenia z Unią Europejską, a Senat chce nagle rozpocząć procedowania i „wywrócić stolik rozmów z Brukselą”. – To kolejne działanie na szkodę. Mam nadzieję, że się opamiętają – zaznaczył Pęk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej