RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wyjątkowa wersja utworu Boba Dylana pójdzie pod młotek

Bob Dylan (fot. Michael Kovac/WireImage)
Bob Dylan (fot. Michael Kovac/WireImage)

W tym roku mija 60 lat, od kiedy Bob Dylan napisał piosenkę „Blowin' in the Wind”. Z tej okazji 81–letni bard nagrał ten utwór w nowej aranżacji i tylko na jednej płycie.

Porcelana króla Jana III Sobieskiego wróciła do Polski [WIDEO]

zobacz więcej

Miesiąc temu amerykański gitarzysta i producent T Bone Burnett, który akompaniował Dylanowi w latach 70., ogłosił pojawienie się nowego analogowego formatu audio o nazwie Ionic Originals. Chodzi o płyty, które odtwarza się na tradycyjnym gramofonie, ale jakość dźwięku ma przewyższać tę z płyt CD i winylowej razem wziętych.

T Bone Burnett wspomniał wówczas, że Bob Dylan ponownie nagrał niektóre ze swoich klasycznych piosenek, by wydać je na owym nośniku.

Teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Dom aukcyjny Christie's ogłosił, że jedną z tych piosenek jest „Blowin' in the Wind”.

Krążek z nową wersją tego hitu 7 lipca trafi na aukcję organizowaną przez tę firmę. Według wstępnych szacunków ekspertów jego cena nie powinna przekroczyć milion funtów, czyli ok. 5,4 mln zł.Ma to być pierwsza powtórna rejestracja piosenki Dylana od 1962 r. Osoby, które chcą przystąpić do licytacji, mogą umówić się w filach domu aukcyjnego na prywatny odsłuch nagrania. Najpierw w Los Angeles – 8 czerwca, następnie w Nowym Jorku – 15 czerwca, a na koniec w Londynie w dniach 2–7 lipca, czyli tuż przed aukcją.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej