RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Kolejny skandal ws. dostaw broni i Putina. Kasparow: Finansują państwo policyjne

Emmanuel Macron, Władimir Putin, Olaf Scholz (fot. Getty Images)
Emmanuel Macron, Władimir Putin, Olaf Scholz (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Nie sądzę, by Scholz, Macron i Draghi chcieli, żeby Putin wygrał. Ale boją się zwycięstwa Ukrainy” – przyznał na Twitterze Garri Kasparow, rosyjski obrońca praw człowieka i jeden z najwybitniejszych arcymistrzów szachowych w dziejach. Zaznaczył, że państwa Europy Zachodniej boją się zmiany układu sił i sytuacji, w której przestaną być postrzegani jako przywódcy tej części świata.

Scholz na berlińskim koncercie solidarności z Ukrainą. Mówił o broni i Putinie

Zdaniem kanclerza Niemiec Olafa Scholza rosyjski prezydent Władimir Putin nie wygra wojny z Ukrainą – w ten sposób relacjonuje niedzielną wypowiedź...

zobacz więcej

Niemieckie media ujawniły, że od ponad dwóch miesięcy Niemcy nie wysłały prawie żadnej broni na Ukrainę.

Co ciekawe, nie tylko nie ma dostaw broni ciężkiej, ale - jak wynika z dokumentów - od końca marca Niemcy nie wysłały też prawie żadnej znaczącej broni lekkiej.

Zobacz także:   Agencja Reutera: UE będzie wspierać werbalnie Kijów, ale bez nowych sankcji na Rosję

Tymczasem z inicjatywy kanclerza Olafa Scholza i prezydenta Francji Emmanuela Macrona w weekend miała miejsce kolejna długa rozmowa telefoniczna przywódców Niemiec i Francji z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem.

Jak ocenił na Twitterze Garri Kasparow, Berlin i Paryż „boją się zwycięstwa Ukrainy i zmiany świata, utraty znaczenia”. „Nowa europejska struktura bezpieczeństwa nie będzie postrzegać ich jako przywódców” – zaznaczył.

Rosjanin ocenił, że Europa Zachodnia chciałaby mieć moralne prawo do stawiania się za wzór ochrony praw człowieka, a jednocześnie „finansować państwo policyjne Putina i machinę wojenną, która teraz morduje Ukraińców”.

Zaznaczył, że czasy się zmieniły i teraz Niemcy, Francuzi czy Włosi muszą wybrać.

Zobacz także:   Amerykański historyk: Putin wykorzystywał historyczne poczucie winy Niemiec

„Udają, że mogą wprowadzać pokój ze złem i kompromis ze zbrodniarzami wojennymi. Nie. Honor jest tylko w pomaganiu Ukraińcom, którzy walczą we własnej obronie” – napisał.

Podkreślił, że samo wsparcie w pochowaniu ukraińskich ofiar nie będzie już miało w sobie nic honorowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej