RAPORT

Pogarda

Scholz na berlińskim koncercie solidarności z Ukrainą. Mówił o broni i Putinie

Kanclerz oznajmił, że Niemcy przyjęły prawie 800 tys. uchodźców z Ukrainy (fot. Pierre Crom/Getty Images)
Kanclerz oznajmił, że Niemcy przyjęły prawie 800 tys. uchodźców z Ukrainy (fot. Pierre Crom/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zdaniem kanclerza Niemiec Olafa Scholza rosyjski prezydent Władimir Putin nie wygra wojny z Ukrainą – w ten sposób relacjonuje niedzielną wypowiedź kanclerza agencja Ukrinform. Scholz przemawiał do uczestników telewizyjnego maratonu muzycznego „Save Ukraine”, który się odbywał m.in. w Berlinie. Polityk odniósł się też do sprawy wysyłania przez Berlin broni do Kijowa.

Niemieckie media: Chaos i kłamstwa zamiast dostawy czołgów dla Ukrainy

Sprawie wysyłania czołgów Marder na Ukrainę towarzyszy ogromny chaos. Ministerstwo obrony tłumaczyło kilka dni temu, że na dostawy zachodniej broni...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

W niedzielę wieczorem odbyła się druga edycja charytatywnego telewizyjnego maratonu koncertowego pod nazwą „Save Ukraine – #StopWar”. Wydarzenie zorganizowane w Kijowie i Berlinie, którego celem była zbiórka funduszy dla poszkodowanych przez wojnę, oglądali na żywo widzowie w wielu krajach.

– Jesteśmy z wami myślami i sercami – powiedział kanclerz Scholz podczas łączenia wideo emitowanego przed Bramą Brandenburską, gdzie zgromadzili się uczestnicy wydarzenia.

Zadeklarował, że Putin nie wygra z Ukrainą. – Jesteśmy zjednoczeni. (…) Budujemy plany powojennej odbudowy Ukrainy – dodał.

Scholz mówił, że Niemcy wraz z przyjaciółmi i partnerami pomagają zapobiec załamaniu się ukraińskiej gospodarki oraz wysyłają broń, aby pomóc Ukraińcom w obronie kraju.

Zobacz także: Niemiecka gazeta: Rząd nie wysyła już prawie żadnej broni Ukrainie

Kanclerz dodał też, że Niemcy przyjęły prawie 800 tys. uchodźców z Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej