RAPORT

Pogarda

Trzaskowski chwali się rozmową z von der Leyen ws. KPO. „Kolejne warunki, bardzo mnie to cieszy”

Przyjęcie ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego to nie koniec. Politycy opozycji zapowiadają dalszą starania o blokadę środków z KPO dla Polski. – Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – powiedział w sobotę w Obornikach Śląskich Rafał Trzaskowski podczas spotkania promującego Campus Polska Przyszłości.

W Warszawie będzie drożej. Trzaskowski zapowiada „uzasadnione” podwyżki

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał, że mieszkańcy mogą się spodziewać wzrostu cen biletów komunikacji miejskiej. – Przede wszystkim...

zobacz więcej

W swoim wystąpieniu Trzaskowski podkreślił, że likwidacja Izby Dyscyplinarnej nie rozwiązuje kwestii przyznania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Prezydent Warszawy cieszył się podczas sobotniego wystąpią, iż „Komisja Europejska zapewnia, że postawiła rządowi PiS kolejne warunki (do uruchomienia środków – przyp. red.), bardzo się z tego powodu cieszę – mówił.

– Musimy mieć gwarancję, że cały wymiar sprawiedliwości nie będzie upolityczniony – podkreślił, dodając, że w jego przekonaniu przyjęta przez Sejm ustawa o likwidacji Izby Dyscyplinarnej nie daje takich gwarancji.

– Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – oznajmił prezydent Warszawy, który w piątek we Wrocławiu obserwował finał koszykarskiej Energa Basket Ligi we Wrocławiu, a w sobotę był w… Obornikach Śląskich (woj. dolnośląskie).

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej