RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W putinowskiej armii do 65. roku życia

Rosyjska armia (fot. arch.PAP/ EPA/PAVEL GOLOVKIN )
Rosyjska armia (fot. arch.PAP/ EPA/PAVEL GOLOVKIN )

Najnowsze

Popularne

Prezydent Rosji wydłuża limit wieku służby wojskowej, który dla mężczyzn wyniesie 65 lat. W sobotę Władimir Putin podpisał ustawę w tej sprawie. Zgodnie z nowymi zasadami pierwszy kontrakt na służbę wojskową mają prawo podpisać Rosjanie do 50. roku życia. Wcześniej granica wieku wynosiła do 40 lat. „Dziadkowie do walki” – tak decyzję Putina skomentował portal „Ukraińska Prawda”.

„Rosja ma poważny problem jeszcze przed sobą”. Opisują, co dzieje się w kraju

W związku z wysokimi stratami wojennymi na Ukrainie przeprowadzenie wiosennego poboru może okazać się problematyczne dla Kremla – przewiduje Sztab...

zobacz więcej

„Dziadkowie do walki” – pisze w sobotę portal „Ukraińska Prawda”, odnosząc się do ustawy podpisanej przez Putina, która zezwala mężczyznom na służbę wojskową do 65. roku życia. Jak podaje portal Dumy Państwowej, teraz Rosjanie będą mogli służyć w wojsku na podstawie umowy do wieku produkcyjnego (dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn – 65 lat – przyp. red.).

Nowe prawo dotyczy też zmiany limitu wieku przy zawieraniu pierwszego kontraktu z Siłami Zbrojnymi Rosji.

Zobacz także: W Rosji trwa nabór żołnierzy do walki na Ukrainie


Wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej wyjaśnił, że pierwszy kontrakt na służbę wojskową w Rosji będzie można zawrzeć przed 50. rokiem życia. Wcześniej rosyjskie prawo przewidywało, że pierwszą umowę o służbę wojskową mogli podpisać obywatele w wieku od 18 do 40 lat, a cudzoziemcy – w wieku od 18 do 30 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej