RAPORT

Wojna na Ukrainie

Instalacja za 13 mld. Orlen szykuje największą inwestycję od lat [WIDEO]

Pod Płockiem powstanie nowa instalacja do wytwarzania produktów petrochemicznych. Zgodę na budowę wydał wojewoda mazowiecki. Inwestycja będzie kosztować 13 miliardów złotych, ma być gotowa za trzy lata – informuje TVP3 Warszawa.

Orlen zastąpi Lukoil na Węgrzech i na Słowacji

185 stacji, które przejmiemy na Słowacji i na Węgrzech zmieni nazwę na Orlen. Dotyczy to także 79 stacji niezależnego operatora na Węgrzech, który...

zobacz więcej

– Na tę chwilę jest to największa petrochemiczna inwestycja w Europie. Budowa Olefin, budowa nowoczesnej, polskiej, podkreślam, petrochemii. Petrochemii, która zbilansuje import petrochemii, która zapewni nam bezpieczeństwo w wielu branżach – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

W kompleksie będą wytwarzane produkty petrochemiczne wykorzystywane do produkcji między innymi środków chemicznych, artykułów higienicznych, a także sprzętów AGD, i części samochodowych. Dzięki inwestycji dochód koncernu wzrośnie nawet o miliard złotych.

Na terenie nowej instalacji pracę znajdzie około 400 osób. Skorzystają też samorządy, bo po zakończeniu projektu podatki odprowadzane przez Orlen do budżetu zwiększą się o około 160 milionów złotych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej