RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowe informacje o poszukiwanym ws. zabójstwa na Nowym Świecie. Był znany policji

Poszukiwany Sebastian Włodarczyk (fot. Policja)
Poszukiwany Sebastian Włodarczyk (fot. Policja)

Nowe informacje o najmłodszym z poszukiwanych mężczyzn ws. zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie. Sebastian Włodarczyk w 2017 roku brał udział w brutalnym pobiciu kierowcy autobusu na warszawskim Targówku. Rok później został za to skazany m.in. na półtora roku ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.

Alimenciarz w zaroślach. Ukrywał się w namiocie nad Odrą

52-latek z Leszna (Wielkopolskie) był poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów. Policjanci znaleźli go ukrywającego się w namiocie, w...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w połowie sierpnia 2017 roku na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku.

Z bratem brutalnie pobili kierowcę


17-letni wtedy Sebastian wspólnie m.in. ze swoim starszym bratem brutalnie pobili kierowcę autobusu używając do tego m.in. pałki bejsbolowej. Po pobiciu kierowcy napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia, jednak po niespełna godzinie zostali zatrzymani. Po przewiezieniu na komisariat policji przy ulicy Chodeckiej w Warszawie okazało się, że wszyscy zatrzymani mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wyrok w tej sprawie wydał na początku października 2018 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ. Ten wówczas 18-latek został skazany wyrokiem nakazowym karę jednego roku i 6 miesięcy ograniczenia wolności połączonej z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Miał też obowiązek zapłaty 5 tys. złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego oraz zobowiązano go w terminie jednego miesiąca do pisemnego przeproszenia kierowcy autobusu.

Nie wykonał postanowień sądu


Na poczet orzeczonej kary ograniczenia wolności zaliczono mu okres tymczasowego aresztowania w tej sprawie od 27 sierpnia do 13 października 2017 r. przyjmując, że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się dwóm dniom kary ograniczenia wolności. W wyniku dwóch późniejszych postanowień sądu o wykonywaniu kary okazało się, że powinien ją wykonać do 30 października 2022 r.

„Z informacji przekazanych przez kuratora sądowego wynika, że skazany nie wykonał obowiązku przeproszenia pokrzywdzonego oraz nie zapłacił na jego rzecz orzeczonej nawiązki” – podało biuro prasowe Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. W piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. „Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym” – podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policja opublikowała wizerunki podejrzanych


Tego samego dnia policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują 24-letniego Dawida Mirkowskiego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie. Na policyjnej stronie w piątek opublikowano wizerunek poszukiwanego.

Jest list gończy za trzecim podejrzanym o zabójstwo na Nowym Świecie

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Dawida Mirkowskiego, trzeciego mężczyzny podejrzanego o...

zobacz więcej

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem warszawskiego klub Garuda Muay Thai Gym. W swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

Zabójstwo na Nowym Świecie


Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja.

Ranny mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł. Oprócz Dawida Mirkowskiego i Sebastiana Włodarczyka do sprawy zabójstwa na Nowym Świecie poszukiwany jest również 27-letni Łukasz Goławski, który już wcześniej był znany organom ścigania.

Zobacz także: Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych mężczyzn

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej